Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kupiłem halogeny


Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem wczoraj halogeny do mojej Meganki i nie jestem przekonany czy będą pasować.

Wyglądają jak na poniższym zdjęciu

halogen.th.jpg

W sumie wziąłem je w ciemno, ale trochę zdębiałem jak otworzyłem pudełko - wyglądają jakoś dziwnie i mają taki zdejmowany czarny plastik (widoczny po prawej stronie na zdjęciu).

Miałem je już wczoraj założyć, ale niestety pogoda nie rozpieszcza, a papranie się w błocie jakoś mi nie podchodzi.

Może ktoś z Was miał już doświadczenia z zakładaniem halogenów - może jakaś instrukcja jak to zrobić.

Dodam tylko, że u mnie jest cała instalacja pociągnięta, bo auto miało standardowo halogeny - tyle że ktoś je sobie "pożyczył"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cięcie

 

Chyba nie bardzo zrozumiałeś - nie chodziło mi o przeprowadzenie całej instalacji razem z kablami itp itd, a jedynie o sam montaż halogenów w zderzaku (mocowanie itp), ale dziękuję za link - może przyda się przy innej okazji ;)

 

Regulamin nadal obowiązuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś mieć dwa halogeny lewy i prawy.

Z jednej strony masz takie dwa plastikowe wąsy. Wkładasz w zderzak je tak aby były od strony krawędzi zderzaka. Do przykręcenia jest jedna śrubka, jak dobrze pamiętam dolna. Górną śrubką regulujesz poziom świecenia halogenu.

Ten plastik służy za maskownice śrubek, zdejmujesz przed przykręceniem, a potem wciskasz na swoje miejsce.

I tyle, 5 min roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki - konkretna odpowiedź. Oczywiście mam lewy i prawy ;) mam nadzieję, że rzeczywiście to 5 min roboty.

Ja znajdę aparat to porobię zdjęcia - przyda się się potomności ;)

UPDATE 20.05.2010

Zrobione. Jako, że halogeny które kupiłem to podróby rodem z Chin i jakoś nie bardzo pasują (krzywo siedzą) ale dopóki nie dorwę oryginałów musza starczyć. Poza tym wydaje mi się, że jakby są niekompletne - nie mają wszystkich osłon plastikowych, ale może się mylę. Chętnie spojrzałbym na jakąś dokładną fotę okolic oryginalnego halogena założonego w zderzaku.

Poniżej zdjęcie jak to wygląda u mnie po założeniu

19052010081.th.jpg

Posiadam także zdjęcia z poszczególnych etapów montażu dla zainteresowanych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!