Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Powódź


P_r_z_e_m_o

Rekomendowane odpowiedzi

Tak sobie pomyślałem że napiszę i pokażę jak to wygląda u mnie w mieście.

Na r.Sole woda powoli opada

wodowskaz.jpg

Jak widać poziom wody opadł o ok. 1,5 m

wodowskaz.jpg

Widok z mostu Piastowskiego na Planty (bulwar nad Sołą)

godz18widoknaplanty.jpg

Zamknięta jest droga DK933 Oświęcim - Chrzanów. zlany jest wiadukt pod torami kolejowymi W kierunku Skawiny

wiaduktkolejowynakrakwp.jpg

woda w tym miejscu sięga ok 2-2,5 m

 

Tragiczna sytuacja jest w Dworach II, miejscowości pod Oświęcimiem

dworyii1.jpg

drogadodworyii.jpg

Zamknięta jest DK44 w miejscowości Nowy Bieruń. Wały przerwała ma rzeczka która zalała na głębokość ok 30-40 cm drogę na odcinku ok 800 m.

Wiem że zamknięty jest most na Wiśle w Brzeszczach na DW 933

dworyii3.jpg

 

Jak na razie przestało padać, ale nadal jest marzanka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nienajlepiej to wszystko wygląda :-( , mnie na szczęście nie zalało bo nie miało co, szkoda tych wszystkich ludzi i zwierząt :-( Rząd jak zwykle obiecuje złote góry a pewnie nic nie zrobią poza gadaniem. Zresztą jak zwykle, zwykły szary człowiek mało co się liczy. Coś ten rok dla nas nie jest łaskawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie woda ustępuje, ale nadal Oświęcim jest odcięty w kierunku Tychów i Nowego Bierunia.

Nowy Bieruń jest zalana, w kilku miejscach woda sięga paru metrów. Zalane zostały domy i budynki gospodarcze. Niektóry stracili wszystko co mieli.

Podobnie jest w Dworach II.

Już pojawiają się komunikaty z prośbą o pomoc. Potrzeba wszystko, ubrania, meble.

Jak woda opadnie to potrzebna na pewno będzie pomoc w likwidacji skutków powodzi i sprzątanie tego co woda naniosła i zniszczyła.

Zresztą na pewno przyda się każda pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że w Kazimierzu nie będzie problemów. Bardziej w Parchatce, równo tam i jak długo duża wodą będzie "szła" Wisłą to tam może być problem.

Powiśle pewnie zaleje? Jak już nie zalało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rząd jak zwykle obiecuje złote góry a pewnie nic nie zrobią poza gadaniem. Zresztą jak zwykle, zwykły szary człowiek mało co się liczy.

 

A znasz przysłowie- Umiesz liczyć, licz na siebie? Nikt chętnie nie dzieli kasą. Żal mi tych ludzi i nie chcę wyjść na kanalię, ale przede wszystkim jak ktoś mieszka na zagrożonym terenie, to powinien się ubezpieczyć. Mój znajomy mieszka niedaleko rzeki i płaci rocznie niecałe 300 pln za ubezpieczenie domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A znasz przysłowie- Umiesz liczyć, licz na siebie? Nikt chętnie nie dzieli kasą

Masz racje, ale są też osoby w centrum miast, gdzie nigdy nie było takiej wody. Oczywiście, że osoby które mieszkają ewidentnie na zagrożonych terenach, gdzie woda jest nawet kilka razy do roku powinni się ubezpieczyć, ale niestety 90% tego nie robi. Według mnie osoba która decyduje się na kupno takiej działki, poniekąd tańszej od takiej która nie leży na zagrożonym terenie, powinna obowiązkowo wykupić ubezpieczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszkodowanych powodzią będzie znacznie więcej gdy samochody zostaną osuszone i trafią na rynek! Pamiętacie chyba tanie, super czyściutkie fury z zaparowanymi szybami po 1997 roku przeważnie dolnośląskie i opolskie ?! Teraz będzie znacznie gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!