Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

klapa silnika - awaryjne otwieranie po zerwan


Rekomendowane odpowiedzi

Kolego u mnie po kolizji niedalo rady otworzyc maski, jednak moj ojciec swoja magiczna reka z kanału pomajstrował cos przy zamku i pusciło.Tyle tylko że ja mam 1.4 u mnie w komorze silnika jest tyle miejsca ze bym jeszcze jeden zmiescił :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy gdzie się urwała, jak gdzieś koło kabiny to można by od spodu sięgnąć i ją pociągnąć, ale jak przy zamku to pewnie będzie trzeba wyłamać atrapę żeby dostać się do zamka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Linka zerwała się najprawdopodobniej przy samym zamku.

Próbowałem już z kabiny poprzez rozebranie modułu dźwigni - i dałem radę wysunąć ją "do środka" auta.

Może jest jakiś sposób, żeby dostać się to samego zamka od dołu - czytałem, że w innych modelach jest to możliwe (otwarcie zamka z kanału długim prętem, od dołu, po odkręceniu osłony silnika).

Może ktoś ma już jakiś doświadczenie w temacie.

A chciałbym uniknąć wyłamywania przedniej atrapy :cry:

I czy wyłamanie atrapy w ogóle da mi dostęp do zamka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Między zderzakiem a maską na wysokości znaczka jest wąska szpara. Spójrz w nią. Zobaczysz sprężynę i element do niej podłączony bodajże po lewej stronie (względem znaczka na masce, stojąc przodem do auta). Weź sztywny, ale cienki drut i naciśnij na ten element.

Mogło mi się cos pomylić, bo robiłem to dość dawno, w każdym razie da się tak otworzyć maskę.

Powodzenia! ;-)

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Miałem identyczny problem w Megane 1.6 RT 96r. linka urwała się się przy zamku tzw. D.

Na zamku miałem osłonę, więc dojście między zderzakiem a maską było nie możliwe.

Mechanik na kanale zdjął osłonę chłodnicy, i drugą osłonę zamka i otworzył. Zrobił również tymczasowe otwieranie.

Wymieniłem całą linkę na oryginalną.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!