Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nie pasuje EGR - "wtyczka" - 1,9 d


Blondi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam pytanie - przy próbie wymiany EGR okazało się iż ten zakupiony w serwisie (zakupiony zgodnie z VIN) nie pasuje... ma inną "wtyczkę". W serwisie rozkładają ręce że zarówno po 2005 jak i po 2005 egr ma taki sam numer części - czyli się nie zmienił... i jest tylko jeden rodzaj...

 

Mechanicy od EGR mówią iż w czasie produkcji kilka razy zmieniał się producent, i przez pewien krótki czas mogła być inna.... Ale kurcze skąd ja dostać ????? czy mieliście taki przypadek ?

 

Będę wdzięczna za każdą podpowiedź..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blondi, normalka w serwisie,przeważnie trudno znależć kogoś kompetentnego.Z tego to wiem wtyczka jest taka sama różni się tylko ilością pinów.

Są na Allegro firmy zajmujące sie regeneracją egrów,myślę,że tam dowiesz sie o wiele więcej niż w ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blondi, Jest TYLKO jeden rodzaj Egra do Twojego silnika.Nie różni się mocowaniem,konstrukcją,funkcjonowaniem...tylko pinami we wtyczce.Wysłałem Cię do firm regenerujących zawory nie po zakup tylko po informację. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, dzięki. Jutro odbiorę sama zdemontowany zawór i powalczę. <boks>

 

[ Dodano: 2010-05-27, 13:35 ]

już wiem wszystko... to jednak nie kwestia "wtyczki"

 

okazało się że w tej chwili EGR do Scenica II 1,9 DCi jako cześć nie występuje samodzielnie.... tzn występuje ale.... ma inne mocowanie do obudowy (3 otwory są przesunięte o jakieś 30 stopni w stosunku do położenia "wtyczki"), w związku z tym po umocowaniu "wtyczka" zaczepia o kolektor.

 

Więc jeśli masz starą całą obudowę... a chcesz kupić tylko EGR - to nic z tego. Musisz kupić wszystko w zestawie - obudowa + EGR - drobiazg.. 900 zł...

 

Jak drugi raz Ci się zepsuje... nie ma problemu... dokupisz sam EGR - bo wtedy już nowa obudowa będzie pasowała.... chyba że znów wymyślą nową... :evil:

 

pozdrawiam Wszystkich...

 

"nowy" typ mocowania i "stary" niby to samo... a jedenak nie...

post-25688-1274907314_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj mechanik tez mi powiedzial ze wtyczka jest inna niz kupilem EGR ale udalo mu sie przerobic i podlaczyc pod stara wtyczke. Dzialac chyba dziala bo ladnie chodzi, moc taka sama zero problemow jak narazie. Ale pomaranczowa lampka mi sie pali caly czas i moze to jest problem ze tak mechanik polaczyl? Ktos moze sie orientuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien,że jest dobrze podłączony?Normalnie kontrolka powinna sama zgasnąć.Spróbuj wypiąć wtyczke na zgaszonym silniku i pojeżdzij troszkę bez EGRu.

Aha...jeżeli masz scenika po lifcie to co pisałem wyżej nie będzie funkcjonować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukasz sobacki, EGR nie ma osobnej kontrolki.Wszystkie usterki typu wtryski,egr,przepływka są pod jedną ikonką ,dopiero Clip prawdę powie.

Jesli odlacze egr co sie stanie wtedy
może być tak,że Ci kontrolka zgaśnie,wtedy będziesz wiedział,że coś jest żle podłączone.Ale jeżeli po odpięciu wtyczki(na wyłąćzonym silniku) kontrolka nie zgaśnie a silnik bedzie mulił to znaczy,że świecenie kontrolki ma inną przyczynę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!