Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

[MII] projekt: zegary


DrNO

Rekomendowane odpowiedzi

mam prosbe, a zarazem pytanie do tych ktorzy sie "bawili" troche ze swoja/czyjas MII :-D

 

mam wlasnie przed soba rozlozone zegary z mojej MII. chcialem zmienic podswietlenie predkoscio- i obrotomierza z bursztynowego na biale oraz zeskanowac folie-tarcze by zrobic wlasny projekt tarcz.

 

PROBLEM: jak zdjac wskazowki? bo przytrzymuja one folie...

 

probowalem juz podwazyc srubokretem, ale balem sie mocniej. czy ktos juz sciagal wskazowki z tarcz MII? jesli tak to jak to zrobic, tak zeby nic nie zepsuc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytalem na francuskim, albo angielskim forum, ze trzeba podwazyc. Tylko najpierw zaznacz sobie dokladnie jak byly ustawione. Jak bedziesz zakladal, to musza byc tak samo :) .

 

Jak chcesz to ci wysle zdjecia, ktore diody sa ktore, jak rozbierac tarcze etc. Po wakacjach sam bede to zmienial i teoretycznie juz jestem w 90% przygotowany (mam nawet scan tarcz z Megane Sport wyskalowana dla cywilnej Meganki, gdzies mam adres firmy z Krakowa, ktora profesionalnie przerabia tarcze (drukowanie na foliach moim zdaniem daje sredni efekt - mi zalezy, zeby bylo ladniej), gdzies wyszukalem jakie diody trzeba zalozyc, znajomemu elektronikowi powiedzialem, zeby grzal lutownice :-D i w ogole.

 

Podaj mi swoj adres mailowy na prv, to ci przesle, bo na wklejanie teraz tego na forum nie mam czasu (ciebie chetnie tym obarcze :-P ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to sie pierwsza czesc udala :)

 

:-D :) :) MAM BIALE PODSWIETLENIE :) :) :)

 

tylko pare godzin odlutowywania pomaranczowych diod o powierzchni calego jednego mm2 :] ("na chama") a potem wlutowywanie nowych, bialych do montazu powierzchniowego. w miedzyczasie kilkanascie razy biegalem do auta sprawdzic, ktore diody swieca, a ktore nie... efekt ponizej :)

 

zegary_biale_s.jpg

 

tutorial bedzie w weekend lub w nast. tygodniu, bo teraz ani czasu nie mam ani aparatu, ale zobacze co sie da zrobic :)

 

teraz zabieram sie za druga faze: zmiana wygladu tarcz, czyli nowy projekt pod "patronatem" corel'a.

 

DLA WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH:

ponizej zamieszczam link do projektu w corelu (tylko czystu skan) zegarow do MIIphI 1.5dCi (choc pewnie 1.9 ma to samo), podstawowa wersja, czyli z jednym ekranikiem:

 

meg2_s.jpg

 

zegary_projekt_m2_diesel.part1.rar :: zegary_projekt_m2_diesel.part2.rar

Edytowane przez DrNO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo drzwi zamkniete? :>

 

snap da sie :-D jest tak wyswietlacz > dyfuzor (bialy) > 8 diod

 

pozwolcie ze przebrne sesje a bedzie caly poradnik ze zdjeciami! :]

 

a co do wyswietlacza i konsoli... ja chyba zostawiam jak jest LUB zamienie bursztyn na czerwony, nie chce wszystkiego w jednym kolorze. przy okazji podoba mi sie to ze zegary sa ladne czytelne i nie wala po oczach a reszta gdzies "znika". gdyby reszta tez byla biala to by wszystko swiecilo w oczy, a tak dokola jest milo ciemniej :) nie wiem jak to wytlumanic... :)

 

PS:

zdradze ze nowe tarcze chce zrobic na ksztalt tarcz z RS'a, czyli z tego:

 

meg2_s.jpg

 

zrobic takie (podobne):

 

meg2rs_s.jpg

 

bo juz irytuja mnie te szare plamy na dole i kropeczki przy koncowce obrotow...

Edytowane przez DrNO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he, tego własnie szukałem :-D teraz czekam na torturial ;P i też bede przerabiał. Jak narazie trwa obszywanie kierownicy :)

 

Fajny projekt, predkość przeskalowana zegary na swoim miejscu - poprostu super

 

A tak wyglada oryginał RS

 

licznikrs.jpg

 

budzik%20rs.jpg

podobaja mi sie te czarne ramki trzeba bedzie te srebrne paskudy przemalować :) aha u mnie te ramki są takie pół okrągłe a w RS są zrobione do kanta :)

 

i jeszcze taki budzik

 

megane_rs013.JPG

 

jeszcze 1 pytanie jak sie dobrać do zegarów ?

Myślałem że ta górna część zegarów (daszek) jest na zaczepach takich jak wyświetlacz godziny i temp centralnej cześci deski. Ale ciągne, siłuję się podważam, macam :) i nic. Żadnych śrubek, żadnych zaczepów nie widać, chyba nie trzeba rozkrecać pół auta ?

 

[ Dodano: 2007-07-01, 17:57 ]

mhh a podswietlanie komputera ? mozna cos z tym zrobic ? tam nie ma przypadkiem folii ?

 

jak widać się da :)

megane-noc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem się goscia z allegro który sprzedaje białe tarcze, czy ma może czarne albo czy może zrobić tarcze wg własnego projektu. Koleś mnie posmucił bo powiedział że robią tylko białe i nikt w polsce mi tego nie zrobi :/ możliwe to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabardzo nie rozumiem co chcesz zrobić, robisz projekt całej nowej tarczy ? Czy chcesz na oryginalną folię nakleić te kwadraty co na screnie...

 

Projekt zegarów robisz w corelu ?

 

 

Jak będzie sie dało zrób sobie na środku wersje 3d tylnie drzwi zamaluj z wiadomych powodów ;-) chyba że masz ver 5d

 

DRNO.jpg

 

tak na szybkości przerobiłem twój zegar :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie to co na razie widac to tylko screen, a w sumie eksport z Corel'a, i tla sa robocze, bo na razie wszystko tworze od podstaw i pozycjonuje, a za wzor mam skan oryginalnych tarcz.

 

potem skan sie wywali i zostana same nowe tarcze "wektorowe" a nie bitmapa. taki projekt postaram sie gdzies do firmy robiacej tarcze podeslac zeby wydrukowali profesjonalnie.

 

prace dalej trwaja:

 

zegary_projekt_002_s.jpg

 

Jak będzie sie dało zrób sobie na środku wersje 3d tylnie drzwi zamaluj z wiadomych powodów ;-) chyba że masz ver 5d

jak widac powyzej, robie szybciej niz myslisz :-D

Edytowane przez DrNO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!