Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

czy moge odłączyć akumulator w mojej megi?


Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich:) od niedawna jestem posiadaczem megi z centralnym i immobilizerem.

mam pytanie słyszałem wiele teorii odnośnie odłanczania akumulatora i wpływu tego na immo

a więc w niedługim czasie będę sam robił blachare samochodu (jestem spawacz z zamiłowania ;)) i chciałbym odłączyć akum, i dodatkowo go sobie podłączyć w domu na noc żeby go doładować, z racji że mieszkam w bloku opcja podłonczenia akumu do prostownika w aucie nie wchodzi w grę, ale mam obawy ze jak wyciągnę akum to coś mi się pochrzani z tym immobilizerem i już nieodpale autka a więc czy mogę go dołączyć? i jeszcze pytanko odnośnie samego kompa, nigdy nie miałem autka z kompem, a czytałem ze co niektórzy odłanczają akumy żeby kasować komputer czy coś takiego, po co się to robi? a dodam ze mam lipę z zamkami to znaczy zamek od strony kierowcy to se mogę kręcić dookoła,od pasażera nieda sie wogule kręcić, a od bagażnika (w razie jak bym musiał wchodzić przez bagażnik) też nieda się kręcić więc jak mi kluczyk wysiądzie to nawet do autka nie wejdę;)

i jeszcze jedno drobne pytanko, czytałem o jakimś kodzie awaryjnym immo ale ja niemam żadnej książki z tego auta żeby tam był jakiś kod taki, gdzie mogę go uzyskać, czy tylko w aso? za pomoc z góry wszystkim dziękuje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielokrotnie odłączałem akumulator i nigdy immo mi się nie rozprogramował, ale słyszałem o takich przypadkach. Akumulator odłącza się w celu skasowania błędów z pamięci. Tak, że o kompa pokładowego ze spalaniem i km się nie bój. Co do kodu do immo bo musisz rozebrać kluczyk i odczytać znaczki na obudowie. Potem programem Renault Immo Test Kit wygenerujesz sobie kod. Wpisuje się go guzikiem od centralnego. Po kod też możesz jechać do ASO, ale to kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!