Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Skuteczne usztywnienie tylnej belki-teoretycz


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich meganowiczów.

To temat raczej dla miłośników usprawnień i tuningu, ale tema aktualny na wszystkich postach... Tak się właśnie zastanawiałem, czytając posty niektórych kolegów z forum o usztywnieniu tylnej belki, konkretnie megane scenic. A gdyby tak dołożyć po jednym amorku z tyłu na stronę. Może wystarczy dorobić jakieś nieskomplikowane trzymadło na 2 amortyzatory, na górze i na dole, lub postawić bardziej pionowo... Pomysł ten zaczerpnąłem ze zdjęć z rajdów terenowych, (jak wół po 2 amory z przodu i z tyłu), wiem, że to będzie kosztem komfortu. Zaglądałem pod spód auta i myślę, że dałoby się zrobić coś takiego. To tylko rozmyślania czysto teoretyczne, więc proszę o wyrozumiałość, ale myślę, że dałbym radę coś takiego wykonać. Co wy na to? ;) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dole przy belce może by dało radę to zrobić, bo tam jest duzo miejsca i (teoretycznie) wystarczy założyć dłuższą śrubę, ale co z górnym mocowaniem? Jak by to niby miało wyglądać? Amortyzator jeden obok drugiego, czy jeden nad drugim? Jakby się uparł to coś by wymodził, ale czy jest sens? Gokarta ze Scenica nie zrobisz.

 

Teoretyzować można - to nic nie kosztuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie myślałem o gokarcie...Raczej o skutecznym usztywnieniu. Amorki byłyby obok siebie, i do tego nie musiałyby być te z górnej półki. Na górze też jest sporo miejsca, może nie równolegle, ale pionowo. Da się to zrobić tylko oczywiście kosztem komfortu.

 

[ Dodano: 2010-06-08, 12:11 ]

Poza tym dłuższa śruba nie wytrzymałaby naprężeń, chodzi mi raczej coś w stylu grubego kształtownika z 3 otworami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może belkę z coupe 2.0 16V zastosować i się nie bawić w kombinacje alpejskie?

Jest chyba o 1cm węższa niż ta Scenicowa.

 

Tu jest ładnie opisane o belkach:

http://megane.com.pl/megane-i-phii-megane-...1139.htm#138225

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!