Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z 1 i 2 biegiem


OjciecCz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Dzisiaj zawiozłem auto do mechanika. Miał sprawdzić czemu szarpie kierownicą przy hamowaniu. Po jakimś czasie (ok. 2 godzin) stwierdził, że luzów nie ma i to na pewno przez klocki i tarcze hamulcowa. To kazałem wymienić. Po wymianie (następne 2-3 godziny) miałem odebrać samochód. Po wymianie w/w części faktycznie już nie trzęsło kierownicą tylko, że coś się stało ze skrzynią biegów. Pierwszy i drugi bieg nie chcą się wchodzić, a jak już wskoczą to je wyrzuca. I teraz pytanie do Was, co mogli spier... podczas wymiany w/w rzeczy.

Jestem niesamowicie wk...ny, gdyż jak zaprowadzałem rano auto to wszystkie biegi wrzucały się bardzo dobrze i nie miałem żadnych problemów. Czy to możliwe, aby dwa biegi się zepsuły ot tak. Albo coś schrzanili przy w/w czynnościach albo niesamowity zbieg okoliczności.

Prosiłbym o jakąś radę. Bo nie wiem jak mam teraz udowodnić, że wszystko było ok przed oddaniem auta do mechanika.

Aha, auto to Renault Megane `99 1.4 16V benzyna RN

 

Pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam.Podnoszę temat bo nikt nie odpowiedział.Mam podobny problem.Bardzo ciężko wrzucić 1 i 2.Inne biegi działają dobrze. Szukałem na forum ale za bardzo nie znalazłem odpowiedzi. jeżeli ktoś sie oriętuję to to może być to proszę o pomoc jak się z tym uporać.Z góry dzięki.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji Renault napisano ze w razie "niemożności" wrzucenia I biegu nalezy zrobic tzw "przygazówkę" tj, lekko zwiekszyc obroty i puscic. U mnie tez ciezko wchodza I i II ale z jedynka wlasnie tak sobie radze a dwojka... o dziwo zaczyna wchodzic plynnie kiedy silnik zlapie troche temp.

Dodatkowo przy zimnym silniku cos mi w tek skrzyni "chrupie" (nie zbyt glosno) i tez po rozgrzaniu przestaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o dziwo zaczyna wchodzic plynnie kiedy silnik zlapie troche temp.

Dodatkowo przy zimnym silniku cos mi w tek skrzyni "chrupie" (nie zbyt glosno) i tez po rozgrzaniu przestaje.

to standardowo, kwestia nie tyle co rozgrzania silnika tylko skrzyni i oleju, charakterystycznedla skrzyń podwieszanych czyli M1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!