Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Głośniki Blaupunkt , czy będą pasować i grać


Rekomendowane odpowiedzi

Chcę sobie kupić głośniki Blaupunkt Gtx 663 takie jak tutaj http://allegro.pl/item1065818551_blaupunkt...mdf_gratis.html . Będą one grały dobrze z seryjnym kaseciakiem ? Kolejne pytanie to czy wejdą mi do Meganki I 2001r. w przednie drzwi. Jak założe je z dystansami to będę mógł założyć obudowę spowrotem czy będą musiały zostać bez obudowy ? Dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, do radia bez wzmacniacza dobiera się najlepiej głośniki rzędu mocy RMS 20-30W, większe jest sens montować jeżeli wiesz, że będziesz się bawił w rozbudowe CarAudio... Seryjnie wchodzą 130mm, ale 160mm wejdą, gdy trochę pobawisz się w wycinanie kawałka plastiku, wtedy mdf dajesz do blachy i osłonka też ci wejdzie ta seryjna... ;)

Co do głośników to polecam zestaw odseparowany... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W rozbudowane CarAudio napewno nie będę się bawił. Chcę poprostu usłyszeć lepszy dźwięk niż teraz mam, zwłaszcza, że jeden głośnik coś mi brzęczy przy niektórych utworach. Myślałem, żeby kupić te blaupunkty , bo ludzie ogólnie tutaj odradzają tych najtańszych, a poza tym wydaje mi się, że lepiej by było jednak mieć coś lepszego, ale bez przesady ;). Po drugie koleś od razu sprzedaje dystanse do meganki też, których na allegro osobno nie ma. Jeszcze do tego chciałem dokupić jakieś maty, pobawić się w wygłuszanie i zamontować. Ogólnie się na tym nie znam. Większych niż 20-30W nie ma sensu montować do radia bez wzmacniacza bo radio tego nie "udźwignie" i nie będzie grać czy poprostu szkoda marnować głośniki bo i tak nie wyciśnie się z nich wszystkiego ? W takim razie co byś może polecił, żeby mi dobrze grało i ewentualnie gdzie mogę kupić dystanse do meganki. Napiszę do kolesia może osobno sprzeda ;). Zestaw odseparowany odpada, bo nie chcę się tyle bawić, poprostu chce dwa głośniki w drzwiach ;). Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable w podszybiu już są, więc dużo zabawy nie ma, tylko podłączyć.. ;-)

A co do głośników to zestaw odseparowany - napewno odczujesz różnicę między normalnymi dwudrożnymi głośnikami w drzwiach. Oczywiście głośniki możesz wstawić również mocy rzędu 50W RMS - radyjko to uciągnie, a wtedy gdy zachcesz mieć lepszą jakość to wstawiasz wzmacniacz i podłączasz pod te głośniki, nie musisz ich wymieniać.

Co do dystansów z MDFu to np. takie -> KLIK ... I wtedy przykręcasz to do blachy w drzwiach, plastiki nie będą trzeszczeć, tylko musisz podciąć lekko plastik w drzwiach. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem nie chce się bawić w zestaw. Te dystanse rozumiem, że po jednym pierścieniu 30 mm starczy tak ? Czy trzeba kupić np po 2szt aby było wyżej ? Co do głośników to widzę, że też tam mają te blaupunkty. A co powiesz na model EMx 663 : http://www.audiosklep.pl/blaupunkt-emx-663-p-2929.html . Duża byłaby różnica u mnie pomiędzy tymi a tymi droższymi co wcześniej pokazywałem ? Ogólnie które lepiej , a może jeszcze inne z tej strony tak do ceny tych droższych blaupunktów ;). Ogólnie to chciałem maty kupić na allegro najtańsze te za 4zł , chyba nie będzie aż takiej tragedii z nimi co ? A dystanse do drzwi to poprostu wkrętami przykręcić tak ? Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do przykręcania tego to trzeba by zobaczyć.. Podejrzewam, że trzeba by było nawiercić sobie otwór w blasze i w dystansie i dać zwykłe śruby... Chociaż blachowkręt też powinien dać radę. Co do maty, to te tanie chyba też będą spełniały swoja rolę...

 

Te drugie by były lepsze, mają mniejszą moc, radyjko więcej z nich wyciągnie niż z tamtych... Dystanse, hmm... Musiałbyś sobie pomierzyć, zależy czy chcesz mieć głośnik przy samym wyjściu, czy gdzie... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maty za 4zł dadzą radę ale tylko w temperaturach plusowych.

W zimie zesztywnieją i (jeśli nie popękają i nie poodpadają) to poprostu nie będą spełniały swojej roli.

 

Najlepsze są maty polimerowe jeśli nie chcesz bawić się w STP czy Dynamat.

 

Co do głośników - jeśli mają chodzić bez wzmacniacza kup takie, które maja najniższą moc RMS. Radyjko fabryczne ma 4x 7W RMS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Szczerze odradzał bym te głośniki. Jak i inne w podobnych granicach finansowych pieniądze wyrzucone w błoto. Moim zdaniem jeśli już nie chcesz za bardzo inwestować w Car Audio to jednak dozbieraj na Pioneer TS-Q131C lecz też nie oczekuj zbyt wiele, na pewno tak jak pisałeś będziesz miał dużo ładniejszy i przyjemniejszy dźwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!