Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kierownica


yaneq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

To mój pierwszy post na tym forum.

Kupiłem przed wczoraj w Belgii Megane 2000 rok w dieslu.

88 tys. przebiegu, ale jedno co mnie zmartwiło to kierownica. Była dosyć starta (pedały wyglądały ok) więc mam pytanie o czym to może świadczyć? Czy kierownice w Megankach lubią przy jeździe w mieście się ścierać? Przy większych przebiegach widziałem lepsze kierownice, dlatego dziwię cię dlaczego ta jest taka starta.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poza tym wydaje mi sie, że w belgi nie kręcą liczników.

gdy auto przyjedzie do polski, owszem ale nie tak :-D

ja uważam, że najlepszym wyznacznikiem przejechanych faktycznie km jest starty pedał sprzędła i hamulca. do 80 tys. pedał powinien być w bardzo dobrym stanie. po 100 tys. delikatnie starty, powyżej 150 przetarty co najmniej w 1/3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepszym wyznacznikiem przejechanych faktycznie km jest starty pedał sprzędła i hamulca

Tu akurat się z tobą nie zgodzę. Powiem szczerze, że nie pamiętam jak jest w Megi ale w niektórych autach można wymienić jedynie plastikowe lub gumowe nakładki. A słyszałem że wymieniają nawet dźwignie hamulca ręcznego.

Nie żebym twierdził, że akurat u Ciebie jest cofany licznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do starcia kierownicy: wez od uwage, ze autem mogl jezdzic ktos kto mial bizuterie na palcach np. pierscionki, sygnety itp. i jak np. krecil albo slizgal sie reka po kierownicy jak sama wracala to zdarl ja niemilosiernie jedynie muskajac - ilosc obrotow kierownica chyba mozna liczyc w setki tysiecy przy takim przebiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja megi ma 100000 przejechane i tez kierownica wyglada dramatycznie.przebiegu jestem pewien bo mam kontakt z tym autem od momentu wyjazdu z salonu.poprzedni kierowca poza obraczka nie nosil zadnej bizuteri takze wine za taki stan zrzuce chyba na material z ktorego jest zrobiona.trzeba pomyslec nad obszyciem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weźcie pod uwage także to że pedał sprzęgła ściera się najbardziej bo cały czas jeżdząc po mieście naciska się go i puszcza, mam megan z przebiegiem 74 tys. i lekko starty pedał sprzęgła i kierownice i wiem że jak jeździłem z ojcem poprzednim wozem było to tico i mieliśmy je z salonu też pedał sprzęgła był wytarty (kierownica nie bo była plastikowa jedynie została dobrze wyszlifowana)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

260 tys, kierownica była łysa :-D , wkurzała mnie wiec sobie kupilem taka elegancka i solidną nakladke, komfort prowadzenia wzrosl o 300% ;-)

btw na identycznej nakladce uczylem sie jezdzic corsą na kursie na prawko :)

 

a co do pedałow coz... takie gumki na szrocie 15 zł komplet :) wiem bo przy 150 calkowicie zerwala sie ojcu ze sprzegla wiec wymienil wszystkie... i ja bede msuial zrobic to samo bo sprzegiełku zostalo juz z 20 tys. max...

 

a z tego co wiem drazek zmiany biegow rowniez mozna wymienic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!