Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Prędkościomierz + licznik kilometrów


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Problem mam ze swym autem.

Prędkościomierz zawyża prędkość i to dość znacznie. Przy 60 km/h o około 7 km a przy 130 km/h w rzeczywistości jedzie się około 110 km/h. Licznik kilometrów również zawyża odległości o ok. 10 - 20 %. Teraz pytanie z czym to jest związane? Czy skrzynia biegów może być od innego modelu/wersji ? Być może ktoś kto posiada scenica z silnikiem 1.9 dT mógłby napisać jakie prędkości ma przy danych obrotach na 5 biegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chm!! Ja mam 185/65 R15, na GPS-ie pokazuje -10 km/h (nie wiem czy to jest normalne?) ale wydaje mi się, że powinieneś mieć opony 185/70 R14. Tam nie ma co przekłamywać poza oponami.

Pomiar był robiony na drodze czy na podstawie GPS-u? GPS czasem różnie pokazuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czuć było że wolniej się jedzie niż wskaźnik pokazuje. Sprawdzane było przez GPS. W jednym samochodzie pokazywał dobrze a w moim mniejsze prędkości. Poza tym jadąc licznikowo 100 km/h nie mogę dogonić ciężarówek. Mam też swoje trasy które często robię i wskazania odległości się różniły od rzeczywistych. Też myślałem że to koła. Tylko że rozmiar kół różni się nie aż tak wiele. Mamy jeszcze jednego scenica tyle że 1.6 w benzynie z takimi samymi kołami i licznik działa dobrze.

 

Obawiam się że skrzynia biegów może być nie dla tego modelu/silnika. Kiedyś od handlarza usłyszałem że sprzedał skrzynie niby identyczną a samochód miał identyczne objawy. I teraz pytanie ile jest rodzajów skrzyni pasujących do 1.9 dt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam podobny problem. Przy 50 pokazuje o 5 km za dużo, przy 100 już 10 a przy 180 <piwko> no właśnie - GPS pokazuje 165. Nie wiem czemu GPS miał by źle pokazywać, raczej GPS nie może kłamać pod tym względem. Wkurza mnie to niezmiernie, może jest na to jakieś lekarstwo ? W sumie licznik max pokazywał mi 190 km/h (lekko z górki) i dopóki GPS`u nie założyłem wydawało mi się, że niezły egzemplarz trafiłem :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

To żadna usterka po prostu europejska auto celowo są tak konstruowane żeby więcej na budziku pokazywały to w obawie, przed zapędami europejczyków do chwalenia się vmaksem.

Np w samochodach koncernu VAG klimatronikiem można odczytać realną prędkość. Na wyświetlaczu klimatronika po prowadzeniu odpowiednich prostych kombinacji guzików. Nie dawno miałem zajęcia na uczelni na hamowni i tak Opel Astra I 1,4 98r prędkość licznowa 120km/h realna 105. Więc nie się co przejmować. Prawdziwe wskazania mają tylko japońce i koreańce. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!