Skocz do zawartości

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

2 problemy !! falują obroty i tłumik środkowy megan

pan_qq

Recommended Posts

Witam, jestem tu nowy i licze na wyrozumiałość, mam dwa problemy z moją meganką ;

1- falują mi obroty spadają od 1000 do 100 , kiedy jade ( i gdy przyspieszam, to np. ) mając 4000 obrotów mam 40km/h wieć coś nie tak, poczym puszczam na luz, a obroty w dół aż do 100 i szarpie jak nie wiem, miałem chwilke czsu to sprawdziłem sobie filtr powietrza, ale o na nic ( wyczyscilem i nic dalej faluje) zaczołem sprawdzac świece odłaczylem pierwsza troche szarpało autem tak jak i gdzy odłaczylem 3 i 4 , ale gdzy odłaczylem 2 auto zgasło. Czy to może być świeca? prosze o pomoc i rady

2- oprócz 1 problemu w ten sam dzień przepalił mi sie tłumik środkowy, czy warto go wymieniać na nowy? czy może sama rura starczy, gdzie kupić najtańszy i jaki ?

Jak odłączyłeś wszystkie swiece to chyba zrozumiałe że auto zgasło. Nie rozumiem tego problemu gdzie mając 4000 obr/min masz 40 km/h. O falujących obrotach było już sporo, wpisz w szukajce "falujące obroty". Napisz więcej, co to za auto, jakie świece i jak stare, kiedy zmieniałeś filtr powietrza. Twój pierwszy post i w dodatku tak chaotyczny, że z opisu guzik wiadomo.

Nie wiem czy to cos pomoże ja miałem falujace obroty w poprzednim aucie ( Lanos).

Pojechalem do serwisu i okazało sie ze to mechanizm ułożenia przepustnicy sie zacinał koszt takiego cuda to nie cale 100zł a wymiany jakies 150-200 przynajmiej w lanosie. Ale nie gwarantuje ze w megance tez to siada ale warto sprawdzic to na samym poczatku. jak potrzeba to moge dac fotke jak to wyglada jeżeli bedziesz sam szukał. Cyba ze pojedziesz gdzieś do serwisu to popros zeby Ci odrazu sprawdzili mechanizm ułożenia przepustnicy