Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana czujnika biegu wstecznego


lukilks

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam następujący problem. Dzisiaj jadąc po mieście zapaliły mi się światła cofania i tak już zostało. Gasną dopiero gdy "popukam" w czujnik wstecznego. Potem po jego wrzuceniu znowu zostaje na stałe. Zakupiłem nowy czujnik na allegro za 40 zł i będę przymierzał się do jego wymiany, lecz nurtuje mnie jedno pytanie. Czy po jego wykręceniu wypłynie trochę płynu ze skrzyni, czy jeżeli tak to jest jakiś sposób aby to się nie stało? nie wiem mocno przechylić auto na druga strone? czy nie mam się czym przejmować bo nic nie wypłynie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja u siebie wymieniałem na kanale to po odkręceniu starego czujnika parę kropli oleju ze skrzyni się wylało. Myślę, że jak kolega podniesie samochód tak aby lewe koło było w powietrzu to olej nie powinien się wylać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Podniesienie nic nie da, ten czujnik jest tak nisko w skrzyni że trzeba by było chyba samochód prawie na bok przekręcić :-P

Ale na szczęście nie trzeba tego robić <ok>

Trzeba tylko mieć nowy czujnik pod ręką, przygotowany do szybkiego wkręcenia.

Jak wymieniałem go u siebie to gdy wykręciłem stary, dziurę zatkałem szybko palcem, co by olej nie wyleciał, nowy czujnik szybkim ruchem wsadziłem w dziurę i przykręciłem.

Uciekło mi tylko kilka kropel. Cała wymiana trwała może ze 20 minut z przygotowaniem na luzie.

 

Dla potomnych dodaje instrukcje wymiany czujnika którą kiedyś napisałem dla jednego z forumowiczów

 

Sprawa jest prosta i w 20 minut do zrobienia.

 

Podnosisz auto po stronie kierowcy z przodu jak najwyżej pozwala sprzęt jakiego używasz ale żeby było to bezpieczne. O zabezpieczeniu auta przed przesunięciem się już nie wspomnę.

Samochód musi być przechylony maksymalnie na bok choć to i tak niewiele da, patrz wyżej na pierwszy tekst w tym poście >>> Podniesienie nic nie da, ten czujnik.....

 

Zdejmujesz koło, plastikowe nadkole trzeba trochę odgiąć u dołu przy półosi, one tam się łączą na zakładkę nie ma potrzeby demontażu.

Po lewej stronie półosi będzie czujnik z zieloną wtyczką.

Żeby zdjąć wtyczkę trzeba ją ścisnąć po bokach w odpowiednim miejscu, powinna zejść łatwo jak właściwie ściśniesz. Ważne żeby nie ciągnąć jej na chama bo można jej łatwo połamać zaczepy.

 

Czujnik jest wkręcony w skrzynię, klucz chyba 22 albo 24 nie pamiętam już, używałem zwykłego płaskiego.

Przed odkręceniem musisz mieć pod ręką nowy czujnik.

Odkręcasz stary jedna ręka ma normalny prawy gwint, szybko wyciągasz i palcem drugiej ręki szybko zatykasz dziurę by olej nie wyleciał.

 

Teraz jesteś przywiązany do auta :) i właśnie dlatego nowy czujnik musisz mieć w zasięgu ręki :)

Kolejnym szybkim ruchem zamieniasz palec na nowy czujnik i przykręcasz z wyczuciem, nie za mocno podłączasz wtyczkę skręcasz wszystko i już :)

 

Jak Ci dobrze pójdzie ucieknie Ci tylko kilka kropel oleju.

Edytowane przez Barył
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam wszystkich!!

 

Rok temu w moim Megane I phII wymieniałem czujnik/włącznik świateł cofania 2pin. Kupiłem EPS.

Niestety po roku czasu czujnik znowu zaczął szfankować,raz światła się zapalały a raz nie.

Obecnie padł całkiem.

 

Czy ktoś orientuje się i może polecić jakiej firmy czujnik będzie najlepszy jakościowo i nie padnie po roku??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję czujnik firmy Valeo. Może jednak kupisz oryginalny w ASO? W 2010 roku do Laguny II zapłaciłem 110zł. Myślę, że to dobra cena. Na allegro innych firm kosztowały wtedy 80zł (nowe). Pewnie do Twojego auta jest trochę tańszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He no kiedyś cena oryginału była zaporowa, moze teraz coś potaniało... Te do laguny II są chyba 3pin i są droższe.

Muszę zasięgnąć informacji...

Tylko szczerze mówiąc wydanie 100 zł na to małe dziadostwo to jakoś nie mogę się przełamać....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam. Mam pytanie: Światła biegu wstecznego, zapalają się z dużym opóźnieniem (10,15,20 sekund) czasami dłużej. Powód... czujnik biegu wstecznego, jest do wymiany? Jak się dobrać, do tego czujnika? Czy to bardzo skomplikowane? Będę wdzięczny, za porady i odpowiedzi pomocnicze :) Miał ktoś z was podobny rebusik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest odrębny temat o wymianie czujnika na forum, wystarczyło poszukać ehh....

 

http://megane.com.pl/topic/24311-wymiana-czujnika-biegu-wstecznego/page__p__190253__fromsearch__1?do=findComment&comment=190253

 

Co do samej usterki jest możliwe że to czujnik, ale może tez gdzieś coś zaśniedziało. Test jest prosty, kostka czujnika jest 2 pinowa, wystarczy ją odłączyć i zewrzeć piny kawałkiem kabla.

Jak światła zapalą się od razu to wszystko jasne, jak nie trzeba szukać gdzie indziej.

Połączone

P_r_z_e_m_o

Edytowane przez P_r_z_e_m_o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!