Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problemy z alarmem i syreną


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W moim megane I phI od jakiegoś czasu występuje identyczny problem jaki opisał lertiz w tym wątku:

http://megane.com.pl/dziwne-zachowanie-ala...ht=alarm+syrena

Zanikł dźwięk przy uzbrajaniu alarmu.

Kiedy alarm jest aktywny, samoczynnie włącza się pod wieczór i w nocy. Potrafi załączać się co 5 minut i tak przez kilka godzin. Wyłączyłem alarm kluczykiem w schowku. Pomogło bo alarm nie wyje po nocach.

Ale cały czas jeżdżę jak na szpilkach, bo podczas jazdy od czasu do czasu włącza się jakaś syrena, podobna do dźwięku klaksonu. Zauważyłem że najczęściej wyje od rana

do południa. Później się uspakaja i można jeździć normalnie. Jest to bardzo niebezpieczne, bo przy włączeniu się tej syreny nie trudno o wypadek... Dźwięk tej syreny jest jednostajny i wydobywa się z nadkola od strony kierowcy.

Byłem w ASO i krzyknęli mi wstępnie około 600zł za wymianę centralki alarmu, ale nie zamierzam płacić 1/5 wartości samochodu za głupi alarm.. Pytanie do Was. Czy istnieje możliwość całkowitego odłączenia alarmu fabrycznego, albo dezaktywacja tej syrenki co jest w nadkolu od strony kierowcy?

Mam immo, które działa bez zarzutu, także to wystarczy. A alarm to tylko problemy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 2 tygodni jeżdżę, szukam dzwonię po elektrykach/alarmiarzach i żaden nie chce ruszać fabrycznego alarmu. Kilku odsyłało mnie do ASO, że niby tylko tam mi pomogą, kilku chciało zdejmować mi immo itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy przez to nie uszkodzi się immo? Nie wiem na ile te dwa zabezpieczenia są od siebie zależne.

 

Jeśli samo odpięcie syreny by pomogło to było by najlepsze rozwiązanie. A co na przykład z wyjęciem bezpiecznika z centralki alarmu?

 

To teraz zaczynam kombinować jak dobrać się do tej syrenki. Po pierwszych oględzinach nie będzie to takie łatwe.. Zaraz zaczynam szukać jak to zrobić. Może jest gdzieś na forum opisane.

 

****************************

 

Dzisiaj rano odłączyłem syrenkę. Była w nadkolu od strony kierowcy. Trochę dziwna sprawa bo jej odłączenie polegało na wyjęciu zwykłej wtyczki.. Fajny poziom bezpieczeństwa.. :-) Myślałem że mam alarm cobra 0144, ale na syrence napisane jest valeo. W każdym razie jest odłączona, alarm wyłączony dodatkowo w schowku i mam nadzieję że będzie teraz ok. Czas pokaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!