Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z belką, drążkami skrętnymi


Rekomendowane odpowiedzi

No i po oględzinach urwany łeb amortyzatora a przed tym test amortyzatorów:

przód amplituda drgań : lewy 23mm prawy 32 tłumienie lewy 79% prawy 71%

tył amplituda drgań : lewy 41mm prawy 99mm tłumienie lewy 73% prawy 33%

<><><><><><><><><><>><><><><>

Po zespawaniu amortyzatora <zolta>

tył tłumienie drgań lewy 75% prawy 77%

<><><><><><><><><><>><><><><>

Co sądzicie o tym fancie ? jaki stan amortyzatorów wymieniać?

znalazłem komplet na alle... firmy DACO Link do aukcji Amortyzatory gazowe ale cena 100zł znikoma jak za komplet.

<><><><><><><><><><>><><><><>

A co do wysokości to te 2 -3 cm to podobno może amortyzator podnieść bo on przecież ma siłe "wypychającą" czyli podnosi troszkę więc jeżeli jest zużyty/wylany i nie ma tej siły to nie wypycha/podnosi .

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.9 - Enter Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze pamiętam z wykładu to amortyzatory gazowe są maksymalnie rozsunięte, więc jeżeli to jest na prawdę rzeczywiste foto to jednak to tylko olej :mrgreen: A sprawność amorków maszw miarę OK, taka graniczna wartość to 60% lub różnica na osi 20% (jakoś tak leciało). A firmy DACO niestety nie znam, ale cena jest kusząca <zolta>

Edytowane przez P_r_z_e_m_o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, podepnę się pod temat żeby nie spamować :P

Mam problem ze stukaniem z tyłu. O mechanice wiem tyle że ostatnio wymieniłem wieszaki wydechu końcowego bo się pourywały:P Mam moją kupe(te) od niecałego tygodnia, zakupiłem ją już z usterką tylnego zawieszenia. Tak jak powoli doczytuje to wszyscy zwalają na tą nieszczęsną belkę. Teraz pytania:

1) Jest w Warszawie lub okolicach jakiś tani serwis który by mi ją ewentualnie zregenerował? (tani - jestem dość młody)

2) Co mogę zrobić żeby zdiagnozować czy to na pewno belka, czy może coś innego?

 

 

Ogólnie dzięki za wyrozumiałość, być może i padło już owe pytanie, ale było zadane w zbyt "specjalistycznym" języku, ja jestem tylko biednym informatykiem z czarną meganką która ma wieśniackie brewki :P

 

Pozdro :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest mała szansa, że pukanie to będzie wina urwanego amortyzatora - często urywa się górne mocowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę dni temu mi się urwał właśnie i to "Pukanie" dość głośnie powstaje z dnia na dzień jak się schylisz pod auto to jeśli zobaczysz opadniętą osłonę amortyzatora i będzie wiadomo że to ten

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie jest to pukanie? Raczej metaliczne czy jakby plastik o plastik uderzał?U mnie też coś czasem z tyłu stuknie na nierównościach jakby plastik o plastik, ale wydaje mi się ze coś lata w bagażniku.

Edytowane przez nevv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie jakby mi kamyki uderzały w zawieszenie. Nie miałem czasu dzisiaj ogarnąć tego czy to amortyzator ale zauważyłem że lewe koło jest troszeczkę bardziej pochylone niż prawe górą do wewnątrz, więc strzelam że na bank belka. Jak to wygląda kosztami? no i ponawiam, zna ktoś miejsce w wawie/okolicach gdzie to można zrobić

 

A i offując troszkę, wskaźnik paliwa raz działa a raz nie, a jak działa to faluje, o tak:

https://drive.google.com/file/d/0B0MSmF4ZcDISVGk2LXZLSWExS1E/edit?usp=sharing

 

Czego to może być wina? Jeśli robię wielki burdel to dajcie cynk, założę pytanie w drugim temacie w innym dziale :mrgreen: Co do filmiku to samochód cały czas był odpalony, nie słychać tego bo coś nie tak mam z nagrywaniem w telefonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!