Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

Zaloguj się, aby obserwować  
JaYo^

Montaż CB, antenki

Recommended Posts

Witam was, mam zamiar kupić sobie zestaw CB. Antentkę potrzebuje wysoką na max. 50cm lub wyższą ale składaną. Chce mieć na antence zasięg ok. 30km do tego radyjko jakiegoś nie dużego wymiaru. Miałem plan aby to wsadzić pod siedzeniem u kierowcy i słuchawkę założyć na drążku od przesuwania fotela. Jak myślicie ? Na zestaw chce wydać ok. 500zł + montaż profesjonalny (ok. 100zł myślę max) :mrgreen:

na max. 50cm
Chce mieć na antence zasięg ok. 30km

:mrgreen: :P :P Z deczko sprzeczność powstaje ;-)

Na zestaw chce wydać ok. 500zł + montaż profesjonalny (ok. 100zł myślę max) :P
może i starczy ale antenka min 120 i zasięg zmniejsz do 15 km max a ja w wyłowionej lampie z jeziora zgaszę światło :mrgreen:

A może większa antenka z magnesem ale jakaś składana? Jak to idzie w praktyce?

Jak z magnesem to ściągasz i do bagażnika a jak na uchwycie to popuszczasz motylkiem i kładziesz na dach ;-)

A może większa antenka z magnesem ale jakaś składana? Jak to idzie w praktyce?

Może w takim razie: YOSAN JM-3031 TURBO + SIRIO OMEGA 27 BLACK 95cm, sam zamówiłem wersję z SIRIO ML-145...

Nie znalazłem opinii krytycznych bądź w zasadzie nawet negatywnych na temat tego radyjka, nakierowali mnie na nie Aveo i gojgen.

Ale do meganki III nie chce dawać na uchwyt bo porysuje się lub coś lub coś, a taką na magnesie to ściągać non stop to idzie cholery dostać ;P napewno są jakieś na magnes składane może doradzicie jakieś?

To spójrz ponownie na zdjęcia tej anteny i może opis również :mrgreen:

no antenka fajna :mrgreen:. Ale radyjko bym wolał jakieś takie w miarę dobre, żeby nei było z nim problemów :P (wszystko to max koszt ok. 600zł) Chce to tak na stałe mieć w samochodzie :P I jakieś pomysły dot. miejsca montażu? Opisywałem w 1. poście :P

JaYo^, Gdzie montować to poszukaj na forum są nawet fotki :!:

Prezesie :mrgreen: Wiem przeglądałem, ale to żadne mi z tych miejsc nie odpowiada, albo wiercenie albo przykręcanie, albo będzie wadzić lub harować... poszukuje miejsca gdzie nie będzie trzeba nic wiercić ani nic i łatwy będzie dostęp.. ;>

no antenka fajna :mrgreen:. Ale radyjko bym wolał jakieś takie w miarę dobre, żeby nei było z nim problemów :P

No tak, bo ja kupiłem szmelc. :->

Nie łaś się na niskie modele Presidenta tylko ;-)

Wiem przeglądałem,
Co nie zmienia faktu, że tam powinieneś o to pytać coby bałaganu nie robić :!:

I tak zrobiłem :mrgreen: A president oczywiście tylko i wyłącznie :P Może jaki Harry ? :P Który jest najmniejszy i w miarę dobry?

Żaden Prezio to nic dobrego w kwestii jakość cena. Te czasy już dawno minęły. Jak nie masz co z kasą robić to możesz prezia kupić ale to ten sam poziom co pozostałe radia.

Szukasz rzeczy niemożliwych. A na antenie 50cm jak z dozwolonej mocy polecisz w dobrych warunkach na 5km do innego mobila to się ciesz. Weź pod uwagę że w mobilach radia są poskręcane to nikt słabych sygnałów nie nasłu[ciach]e a zresztą na kanale 19 to nawet nie możliwe w normalny dzień.

Chyba że masz na myśli radio z emisją SSB to jest to realne :mrgreen: Ale to już nie kanał drogowy wtedy.

Antena na magnes też niszczy lakier chyba że zastosujesz jakieś podkładki pod magnesik.

Dość popularnym sposobem montażu jest tzw. "dzwonek"

Co rozumiesz pod pojęciem profesjonalny montaż :P

Dokładnie może napisz do czego radio potrzebujesz i jaką najdłuższą antenę możesz założyć. Tylko poniżej metra nie schodź bo to szmelc. Radio koniecznie z RF Gainem.

Antenka może być powyżej nawet metra, tylko żeby była składana bo mi do garażu nie wejdzie, a nie widzi mi sie za każdym razem ściągać ją jak będę wjeżdzał. Tak podkładka pod magnes obowiązkowa, szkoda samochodu... Potrzebuje radyjka do codziennego użytku dot. sytuacji na drodzę ponieważ dużo podróżuje tu i tam... Więc co kolego polecasz? Jakie radyjko i jaka atenka pod to

JaYo: ja Ci proponuje najpierw jakies forum o cb-radio poczytać, albo idź do sklepu gdzie takie rzeczy mają i się na tym znają, bo widać że sam nie wiesz czego chcesz.

Antena - opcje dwie - albo uchwyt na klape - ale wtedy musisz zrobić w klapie małe aua albo magnes i ściąganie.

Nie ma czegoś takiego jak składana antena w sensie jak były kiedyś radiówki że się robi krótsza - możesz - jak już koledzy wspomnieli wybrać sobie antenkę z tzw. motylkiem - i czy będziesz ją miał na magnesie, czy na uchwycie klapowym, przy odpowiednim założeniu położysz ją tak że do garażu autem wjedziesz.

Poza tym - garaż garażem - a na parkingu pod marketem czy na wyjeździe pod blokiem u Cioci nie masz zamiaru anteny chować??

a propo zasięgu/długości koledzy już napisali to co mi pierwsze na myśl przyszło - pomyśl może sobie nad tą 50 cm anteną jak pisałeś prędzej, załatw dobrą podkładkę, jakąś gumę i w garażu Ci się zmieści a pod blokiem cioci ciach do auta....

na jakiego żę się tak wyrażę grzyba Ci 30 km ?? :roll: Przy obecnych warunkach i obstawieniu kanału 19 z bratem czasem z porządnych anten 1,5 metra mobil do mobila nie jesteśmy w stanie na 30 km dogadać...

Nie chcesz kupować w sklepie - nie kupuj - ale zapytaj ich co lepiej zrobić, kup na sieci a później jak nie masz o tym pojęcia jedź poproś o założenie i zestrojenie. Ja w MIII trzymam w schowku między kierowcą a pasażerem...

Antenę kup sobie przykładowo Sirio Ml 145, nie jest łamana, ale przed wjazdem do garażu możesz ją po prostu odkręcić i magnes pozostawić na dachu, pod magnes kup bezbarwną naklejkę lub podkładkę magnetyczną.

Radio...ja mam presidenta Walkera, ale możesz kupić Unidena 68 i będziesz zadowolony, jak chcesz mniejsze i radio ma być jako antymisiek to kup po prostu Unidena 520, z przesyłką to koszt 250 zł. Radia oczywiście nie mają homologacji, ale kto na to patrzy...

Pozdrawiam

Polecam antenę Sirio Turbo 1000 lub 2000 ale ona już ma 1450mm i do tego dokładasz magnes jeżeli masz taką ochotę.

Do tego radio obowiązkowo z rf gainem. A dlaczego. Bo SQ powoduje przerywanie a RF obniża czułość radia i działa to na zasadzie regularnego wytłumiania a nie nagłego cięcia sygnału.

Ja korzystam w aucie z radia SuperStar 3900 EL ale normalnie jego funkcje są zbędne

Dla mnie najlepsze radio startowe to:

Uniden 520

Yosan Pro 120

Johnny I (jak dla mnie gorszy od 520 bo więcej słyszy)

Alan 109

Jeżeli bez RF gaina to Maxon Cm-10

Ponadto w grę by wchodziły stare konstrukcje ale może wiązać się to z gabarytami.

Radia które zawsze są polecane to Alan 87 ale wersja z dwoma końcówkami mocy. Mają 10W w standardzie na wyjściu w antenę co oczywiście nie wiele daje :mrgreen:

Co do nowych presidentów jestem przeciwnikiem ze względu na zbyt wysoką cenę w stosunku do możliwości radia. Czasem może warto poszukać używanego starszego radia i skorzystać z serwisu.

Cobra w swoich radiach montowała funkcję sound trucker co fajnie się sprawdza na drodze.

Radia którego nie testowałem a fajnie wygląda to sunker IV ale nic o nim nie wiem.

Ponadto fajnie chodzi superstar 120

lepper_pl, Alan 87 którego polecasz nie jest raczej radiem dla początkującego, w takim radyjku pogubi się na 1000%, na to przyjdzie czas jak oblata się w podstawowej 40-stce.

Co do radyjek które wymieniłeś:

Z maxonami nie mam dobrych doświadczeń i do mnie te radia nie docierają

Alan 109 - zwykły szumofon już lepiej poszukać używanego Alana 18 czy 28.

Superstar 120 - takie sobie, znajomy kupił ojcu, ale bez "poprawek" działa tak sobie, po dłubnięciu radio nabiera wiatru w żagle.

Uniden 520 czy Yosan 120 - polecam na początek tak samo jak Ty.

Tak samo polecam anteny z serii Sirio Turbo, jednak to wychodzi już większy koszt ze względu na konieczność dokupienia magnesu i z tego właśnie powodu poleciłem ML'kę. Najlepszym pomysłem byłaby Turbina lub Performer 5000 na uchwyt i po sprawie :mrgreen:

Co do presicentów...ja kupiłem swojego używanego, bo nie upadłem na głowę aby kupować nowego, ceny są mocno przesadzone...

p.s. jeszcze wpadł mi do głowy Uniden PC-122, jednak jego sam nie słuchałem, opieram się na opinii z forum, radio to jest tam mocno chwalone.

Słabe filtry. Miałem takiego do naprawy ale nie dałem rady <piwko> nie znalazłem schematu nawet. W tej cenie to nie lepiej maxon cm-10 ? dla mnie to lepsze rozwiązanie chyba że wymacałeś jakiegoś używanego w super cenie.

Wybór padł na Yosana Pro 120. W przyszlym tygodniu bedzie wielkie testowanie;)

Jak masz nawigację, to daj znać jak to radyjko radzi sobie z zakłóceniami od ładowarki.

Pawel, Ja mam już ponad rok YOSAN-a 120 PRO zasilanego z aku przez przekaźnik, który jest włączany przez stacyjkę, tak jak radio. Zero zakłóceń z silnika, wentylatorów czy też ładowarek navi lub telefonów. Nawigacja to też nic rewelacyjnego, bo to MANTA 030.

Jak dla mnie radio rewelacyjne i nawet ten potrójny potencjometr nie jest upierdliwy. wszystko na jednej gałce. Przy mocowaniu radia jakie mam to jest rewelka.

http://img690.imageshack.us/slideshow/webp...3419800x600.jpg