Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wypadek - szacowanie strat


zmr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Parę dni temu w tył mojej Megi uderzył Sharan. Rzeczoznawca z PZU (ubezpieczyciel sprawcy) przyjedzie dopiero 29, albo parę dni wcześniej. Możecie mi napisać ile mniej więcej kosztować będzie naprawa i czy się w ogóle opłaca. Uszkodzenia nie są zbyt straszne na pierwszy rzut oka, ale auto się trochę wygięło (drzwi z tyłu się nie domykają).

Auto jest z rocznika '97.

 

PS

Mój ubezpieczyciel ma jakieś zobowiązania w związku z tym wypadkiem jeżeli ja nie byłem jego sprawcą?

 

Pozdrawiam

zmr

 

 

071710200619.jpg

 

071710200702.jpg

 

071710200718.jpg

 

 

071710200809.jpg

 

071710200825.jpg

 

071710200843.jpg

 

071710200737.jpg071710200902.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe na ile wycenią po kolizji?

W tamtym roku moja megane wycenili na 4000,a miała o wiele mniejsze uszkodzenia,tylko klapa i zderzak.Oczywiście chodzi o wartość po wypadku.Nie jestem pewien,ale ubezpieczyciele chyba nie patrzą na ceny giełdowe,mają swoje cenniki aut.

 

[ Dodano: 2010-07-18, 12:26 ]

Im mniejsza wartość auta po kolizji,tym lepiej dla ciebie.Dostaniesz wiecej z ubezpieczenia,plus swój samochód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyziu, a jeżeli stwierdzę, że proponują mi za mało to mogę zlecić niezależnemu rzeczoznawcy żeby to wycenił. Słyszałem, że tak można... ale czy to prawda i czy się opłaca (nie wiem ile by sobie zażyczył rzeczoznawca). A twoja meganka była z tego samego roku co moja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmr, Kolega Prezes ma racje,poczekaj na rzeczoznawcę i zobaczymy.Z moich doświadczeń i moich znajomych wiem że powinno być ok i będziesz zadowolony z odszkodowania.Moja megi jest z 98r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest to szkoda całkowita czy nie to przy szkodzie z OC sprawa drugorzędna.

Najważniejsza jest dokładna wycena. Zgłaszając szkodę zawsze trzeba zaznaczyć że oględziny mają być przeprowadzone w obecności właściciela, a przy oględzinach zwrócić uwagę na wszystkie opcje dodatkowe: radio, lakier metalic, klima, gaz, opony, przebieg, zabezpieczenia, etc..

Im wyższa wycena (zawsze jest zaniżona, różnymi sposobami) tym łątwiej potem podejmować decyzję co dalej.

Bez decyzji ubezpieczyciela, po wizycie rzeczoznawcy, dyskusja jest abstrakcyjna :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!