Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

SCENIC II KłOPOT Z deską rozdzielczą


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich! Mam Scenica II rok 2003 1,6 benzyna. I mam kłopot!

W czasie jazdy na desce rozdzielczej zapalają się wszystkie dostępne lampki i po chwili wszystko wraca do normy, ale auto jedzie normalnie. W ASO gość powiedział żebym szykował 2 tys. bo cały kokpit jest do wymiany! A nawet nie podłączył komputera! Czy ktoś a was miał coś takiego? Błagam o pomoc!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to ma jakieś znaczenie, że ja mam wersje Scenic II Privilege?

I to oznacza, że jest to tablica średniej czy wyższej klasy?

I jeszcze jedno pytanie - Czy jest osobny komputer do tablicy rozdzielczej :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są dwie różne deski z obsługą nawigacji i podstawowa (obsługująca tylko radio). Chyba o to chodzi. Jedna ma obsługę nawigacji przy podłokietniku inna przy samym ekranie.

GAMI masz chyba podstawową. Tablica jest tylko wskażnikiem, ma oczywiscie jakiś "komputer" i można się do niej dostać z Clip'a (z resztą jest to napisane w dokumencie).

DrNO jaką masz wersje Dialogys'a? Ja mam 3.40 i to po francusku (tragedia).

 

[ Komentarz dodany przez: DrNO: 2007-07-08, 21:32 ]

odpowiedzialem na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. odpal Dialogys'a

2. wejdz w zakladke [Kontakt]

3. w prawej kolumnie bedzie cos takiego:

Informacje dotyczące systemu :

Dialogys Appli ................... 5.3.1

Dialogys Data .................... 3.3.1

java.version .................. 1.4.2_04

java.vm.version ........... 1.4.2_04-b05

java.specification.version ......... 1.4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

Mam podobny problem z deska rozdzielcza w Scenicu 1,9 dci.

Na początku podczas rozruchu samochodu zimą potrafiły się na chwilę wszystkie lamki zapalic po czym następowało resetowanie wskazań komputera i zegarka (upierdliwe ale bez wpływu na bezpieczeństwo jazdy).

Po pewnym czasie jednak cała deska zgasła. Wizyta u mechanika i wyglądało że poluzowała się złączka pod maskownicą na desce rozdielczej.

Niestety problem się nasilał i nie pomagało juz ruszanie wtyczką i gniazdem. Co ciekawsze podczas resetowania deski komputer potrafił dodać kilometry do wskazań przebiegu całkowitego.

Usterka jest tak nietypowa że nie było chętnych żeby się nią zajać.

W końcu wizyta u elektronika i stwierdzili, że ktoś manipulował przy pamięci (prawdopodobnie skręcony licznik) i chyba uszkodzeniu lub przegrzaniu uległy ścieżki na wyświetlaczu. I niestety do wymiany jest cała tblica bo nikt nie chce ryzykować tego naprawy.

Tak więc może masz coś podobnego i ktoś mieszał w komputerze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GazMajster

A ja o mało nie spaliłem całej elektronik pod zegarami. Ale bym się wściekł. Ale naszczęście tylko podgrzałem tylko jedną ścieżkę.

Aby włączyć tryb testu zegarów należy włożyć kluczyk do stacyjki, nacisnąć i przytrzymać przycisk na końcu dźwigni pracy wycieraczek i przekręcić kluczyk w pozycję zapłon.

Wszystkie zegary wariują, na wyświetlaczu pełno komunikatów w tym także błędy i świecą si tylko podstawowe kontrolki. W tym trybie nie da się odpalić auta. Trzeba wyłączyć zapłon. Ale poprzez naciskanie tego przycisku na dźwigni możemy zobaczyć błędy, które kasujemy przyciskiem do resetu przebiegu dziennego, zobaczyć ile dokładnie jest paliwa w zbiorniku itd.

Fajna dyskoteka. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

WITAM! :)

I jednaj jak ktoś szuka to znajdzie :)

Znalazłem gościa, który powiedział, że to wina przetwornicy w tym liczniku !!!!

I jeśli położę 500zł. to wymienia i wszystko ok. myślę sobie a niech tam, i to był strzał w dziesiątkę :) . dodał jeszcze, że byłem piąty z serii renault :shock: Tak, więc panie i panowie to oto chodziło w tej mojej sprawie. Przepraszam, że tak późno opisałem finał sprawy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!