Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jazda ekonomiczna - pytania


rkarolek

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem ile bo komp przestaje pokazywac zasieg na rezerwie ale podejrzewam ze nie zostalo wiecej jak 3-4litry w baku

Tak czy siak do 3,5 daleko. No ale wynik i tak dobry. Czemu nie zatankowałeś po powrocie pod korek? Było by bardziej pewne. Zresztą lanie pod korek też jest różne. Poszukaj, gdzieś było ile jeszcze można dolać pod korek od pierwszego odbicia pistoletu.

snap te 62,5 to wiedziałem, że km/h, tylko z tego dzielenia nie wyszło 3,5 :)

Z tym smarowaniem to chyba nie jest gorzej. Tylko dwusuwy źle znosiły hamowanie silnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm a ja tam wierzę w te niskie spalanie wystarczy do tego sprawny samochód i nie sprawny kierowca :) a tak poważnie można się nauczyć ekonomicznej jazdy mój rekord w bmw e36 325 benzyna 6.67l/100km jazda nad morze nocą auto zapakowane na full i nie wcale jak emeryt raz było przez parę km i 180km/h średnia 130km/h niestety powrót był w dzień i średnia wyszła z całej trasy 7.5l / 100km. Jak kupię Megi II 1.5 dci to zobaczymy ile to pali na autostradzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ja również w te 3.5 nie wierze. Juz mowie dlaczego. Mój znajomy ma peżota 106. 1.5 diesel bez turbiny (coś ok 50 koni). Samochod lekki (jak na diesla oczywiście) no i mały. Żadnego wyposazenia - bez wspomagania, bez klimy, itp itd. Facet na trasie jeździ 90. Wiecej nie warto bo huk i godzine trzeba czekać. Jemu w trasie ten pezot faktycznie pali 3,5 - 3,8 (kiedyś razem jechaliśmy i liczyliśmy wiec nie mam podstaw zeby nie wierzyć). Nie mówcie więc ze samochod o 1/3 cięższy z dodatkowym wyposażeniem i kierowcą z aspiracjami pali 3,5. No chyba ze na postoju.

 

Aha - komputer przy przejściu na rezerwe nie pokazuje dystansu do stacji, natomiast ilość zużytego paliwa nie jest ukrywana. Wystarczy ją odjąć od liczby 60 (objętość baku) żeby wiedzieć ile w baku zostało. Więc moim zdaniem kolega co to nie wiedział bo komputer mu ukrył coś kręci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżdziłem saxo 1.5 D (to to samo co pugeot 106) a od 2 tyg śmigam meganką 1.5 101 KM grandtour - i z jazdy po miescie - widzę już ze pali mniej niż saxo. Ze względu na turbinę - silnik jest sprawniejszy.

Na trasie saxo paliło mi ok 3,7-3.8 litra - przy wcale nie wolnej jeździe, tak więc przypuszczam ze megi moze zejść na te 3.5

zreszta za 2 tygodnie się przekonam. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuchnia ile można .... a mnie pali tyle ile mu wleję i ciągle mu wlewam a on ciągle mi to spala - tylko ilość km na liczniku przybywa.

Jeden temat o spalaniu już zamknięty - zamykamy kolejny bo widzę, że już nie macie sensownych porad co do oszczędnej jazdy - tylko same przechwałki.

 

Będzie ktoś miał jakieś sensowne myśli/rady do dopisania w temacie - to zgłosi prośbę o zdjęcie blokady :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!