Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! Zaznaczam, ze w szukajce takiego tematu nie ma, teraz dopiero jest mój.

Nie mam klimy, filtra p. pyłkowego zatem też nie ma, a szyby przy np. jak dziś mokrej pogodzie szybko lubią parować. Moment i nic nie widzę. , nie mam nic mokrego, nic mi nie przecieka. Nie rozumiem, jak można nie wstawić tego filtra, przecież on pochłania wilgoć i nie pozwala parować szybom ( taki np. miałem w astrze 1 z 92r. !! ). Czy to jest norma w tych autach ?. Jak sobie z tym radzicie ?.

Jak puszcze gorące powietrze to schodzi, ale przecież do nagrzania auta chwile trzeba czekać, a do tej pory to z 20 wypadków mogę spowodować. Czyżby francuzy nie przemyśleli tak ważnej sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oprócz dobrze ustawionego nawiewu ciepłego powietrza, może pomoć specjalny spray"antypara" na bazie alkoholu izopropylowego, dostępny na stacjach benzynowych za ok.6zł. Druga sprawa to czystość szyb, tzn. czy nie są zatłuszczone od wewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha czyli nic się nie da zrobić :mrgreen:. Preparaty, szmatki cuda na kiju, wszyscy wiemy że to zakrywanie problemu a nie jego istota. No coż, a już mi się auto podobało pod względem rozwiązań technicznych. Dziekuję za info

Ale co do szmatek to odradzam, smugi murowane. Jak już to ściągaczka gumowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P_r_z_e_m_o, Fajnie, ale jak mam za każdym razem oceniać wilgotność powietrza i mierzyć sobie temp i na odwrót.. No sorry hehe. Ale jak masz na to czas to spoko, nie ma filtra więc parować będą. i Nic nie wymyślisz, jak masz ulewę, a ty dopiero odpalasz auto i musisz jechać, póki się nie rozgrzeje nawiew zimny nic Ci nie da, no chyba że chcesz w takich warunkach sobie okna po otwierać. Błąd, błąd i jeszcze raz błąd inżynierów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marhio2000, a czy ja gdziekolwiek napisałem żeby mierzyć wilgotność :!: Jakąś nadinterpretację tu stosujesz. To jest normalne zjawisko i czasami tak się będzie dziać.

Kup sobie owiewki i po sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem VW T4, który też miał filtr przeciwpyłkowy, ale przy deszczowej pogodzie szyby prawie od razu parowały.

Jedyny sposób na zaparowane szyby przy braku klimatyzacji, to uchylenie szyb i nawiew.

Jak już było wcześniej napisane, fizyki nie przeskoczysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!