Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wybór audio


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam zamiar zrobić małe zakupy do auta. A mianowicie wymienić (na razie) część audio.

Wszystko proszę żeby było z popularnych sklepów internetowych.

 

Chcę kupić:

 

Radio mp3/cd/usb, które będzie możliwość podłączenia do kierownicy. Max. ok 400zł

Wszystkie potrzebne przejściówki (proszę dawać linki- jestem zielony w tym temacie).

Głośniki 2szt. na przód i 2 szt. na tył (wielkości oryginalnych) max ok. 300-350zł.

 

Potem mam zamiar zakupić wzmacniacz i tubę basową Max. ok 400zł za całość.

 

Co by można zrobić, aby wyświetlacz od Renault coś wyświetlał?

 

Z góry dziękuje za pomoc.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do działania pilota potrzebujesz interface (najtańszy widziałem w okolicach 130zł), żeby działał wyświetlacz (nie wiem, czy tylko na soniaczach nie działa) kolejne z 200zł, więc czy jest sens? Radia szukam sam, więc obserwuj mój temat <piwko>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no myślałem, że do 50zł taka przejściówka. No to to mam z głowy.

W takim razie jaki zestaw polecacie: radio+ głośniki.

Lubię bass, słucham głównie muzyki klubowej i czasami jakiś hip-hop(olo) <piwko> 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No muszę sprawdzić gdzie lepsze tłumienie drgań żeby nie trzeszczało przy bassie.

Jak pamiętam to Meganki w standardzie nie miały złych głośników.

 

Mam takie pytanie.

Aktualnie nie mogę sprawdzić, bo auto ma wymieniane zawieszenie <piwko>

Jakie średnice mają głośniki?

 

Co do radia.. ja też jestem najbardziej za Alpine. Pomarańczowe przyciski będą pasowały do reszty :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odradzam ci tubę basową kolego,poczytałem i pooglądałem zdjec przekroju tuby i dowiedziałem się ze skrzynia basowa daje o wiele ładniejszy bass od tuby,a różnica polega w sposobie rozbijania się fal. Jeśli chcesz kolego słuchac ładnego bassu i miękkiego to zalecam ci skrzynie. Powód? tuba dudni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tuba- skrzynia to samo rozumiem.. jednak narazie skupił bym się na głośnikach na tył (może zamiast tuby), które nadawały by większego bassu..

Narazie i tak nie będę jeździł na zloty pokazywać Audio :oops: Tylko do wewnętrznego użytku.

Coś czuję, że tuba-skrzynia basowa nie będzie ładnie grała u mnie w Megi bo za dużo trzeszczeć będzie <piwko>

 

Także zestaw głośników 2szt. na tył.. nawet nie wiem jaka średnica? 130?

Z nastawianiem na czysty bass :)

 

Powoli będę dochodził do optymalnego dla mnie audio.

 

Pierw zaczynam od radia i głośników tył. Jak przednie będą za słabe to i przód.

A i potem się pomyśli nad jakimś wzmacniaczem, a jak to mało to skrzynia basowa :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym proponował zakupić dobry zestaw odseparowany na przód pod radyjko (moc głośników max 50W rms, najlepiej jak by miało coś koło 25-30W RMS, do tego wygłuszenie drzwi no i subwoofer w bagażniku i masz dobrze zbudowaną scenę, lepiej to zagra niż gdy byś miał kupić za to 4 głośniki - 2 w drzwi i 2 w półkę... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!