Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Śruby do felg stalowych a felgi aluminiowe


Aveo

Rekomendowane odpowiedzi

Aveo, Ogólnie przyjęte jest, że inne śruby są do stalowych a inne do aluminiowych - inny stożek.

Na forum już ktoś nawet chyba fotki zapodał.

Powiem inaczej. Jak mniemam większość i tak jeździ na tych samych śrubach bez względy czy to stalowe czy aluminiowe a pozostali nawet nie wiedzą, że jest różnica <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

jak kupujesz nowe alu producenci dokładaja w cenie, jest roznica miedzy sruba stal i alu, wygladaja podobnie ale inaczej układaja sie w otworze w feldze

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

potrzebuję się upewnić jakie śruby są potrzebne do zamontowania felg aluminiowych do fluence

z tego co wyczytałem to:

Gwint zewnętrzny [mm]: M 12 x 1,5) średnica klucza 17mm

bardzo byłbym wdzięczny za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Cześć,

 

Dorzucę do wątku pytanie: Jakie powinny być długie śruby do kół stalowych ? ?

 

Kupiłem komplet kół z oponami zimowymi, Zajrzałem tu na forum i na allegro i w większości przypadków podawane są śruby o długości gwintu 26 mm, np. tu do megane III: https://megane.com.pl/topic/46842-śruby-do-felg-stalowych-orygnalnych/.

Jednak dzisiaj wyjąłem z samochodu (przy kole zapasowym były) śruby o długości pod stożkiem 24 mm !

(sam gwint ma 21 mm + 3 mm łysego materiału miedzy stożkiem a gwintem)

Sprawdziłem na allegro i używane śruby od Fluenca mają właśnie te 24 mm.

 

(Czy te 2 mm 24/26 robią w ogóle jakąś różnicę? Felgi stalowe jakie kupiłem są raczej standardowymi do Renault Megane / Fluence).

 

Prośba o możliwie pospieszne odpowiedzi bo muszę śruby zamówić (na wczoraj) i nie wiem jakie 24 czy 26 mm ?

 

P.S. Temat o tyle pilny, że zaczęły się pierwsze przymrozki i miejscami występuje gołoledź np. dzisiaj rano kiedy ja jeszcze byłem na zjeździe z wiaduktu, 2 samochody przede mną kierowca postanowił  zatrzymać się żeby wpuścić pieszego na pasy - taka nowomodna grzeczność :-) w zasadzie tylko dzięki absu wyhamowałem na letnich oponach choć nie wiem czy zimowe opony na oblodzeniu lepiej hamują?

 

P.S. Zakupiłem jakieś śruby (tak wyszło, że z tych dłuższych.. zobaczymy jak podejdą).

Edytowane przez ditron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!