Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jak rozwiązany jest ABS na tylnej osi


Rekomendowane odpowiedzi

Moj niestety haka nie ma ale belka chrupnęła aż podskoczyłem w kubełku <ok> za to z przodu sie sporo podniósł :mrgreen:

 

Czyli generalnie i tak i tak da rade to zmontować. No nic. Jutro (w sumie to juz prawie dzisiaj) ogarniam belke, bo bebny 180mm na niej są, no i bede kombinował czy kupić te co pokazywałem czy może coś na miejscu znajde.

 

I pytanie dodatkowe - ten sworzeń/czop w megane jest na stałe czy także jako część wymienna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten sworzeń/czop w megane jest na stałe czy także jako część wymienna?

Też minie to zastanowiło, szukałem i nie znalazłem. Wygląda jakby była na stałe wmontowany (wprasowany ??) w belkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I pytanie dodatkowe - ten sworzeń/czop w megane jest na stałe czy także jako część wymienna?

Jest wymienny, wymieniałem go "po krawężniku".

Chyba o to chodzi:

http://megane.com.pl/megane-i-phii-uderzen...?highlight=czop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale czy to nie zmienia faktu że założy sie to bez problemu pomijając że czop jest na stałe? W tym ze scenica które miałem w rekach wyglądało tak że czop był przykrecany na te 4 sruby w układzie kwadrat a dopiero do czopa (i jakiegoś uchwytu razem z nim) przykrecana była tarcza kotwiczna na śruby w układzie trapezowym.

 

Beznadzieja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że powinno pasować, ale jak jest w rzeczywistości to trzeba porównać. Ja nie porównam bo w Meganie mam bębny a w Scenicu tarcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby te zaciski tak nie padały to by zostaly tarcze, ale miarka sie przebrała a przy okazji walnęły drążki w belce więc szala goryczy przelała sie w strone bebnów, no i nie chce rezygnować z absu (ciekawostka - auto z 91 roku <ok>)

 

dzieki za wszystkie info do tej pory.

 

******

 

Niestety potwierdziły sie moje przypuszczenia co do bebnów 229m. Beben przykreca się do "stelaża" które jest razem z czopem, układ śrub w kształt trapezu, a dopiero sam sworzeń tak jak w 19stce. Wiec 229 odpada.

 

32f5b05f07230c0e.jpeg

 

 

Ma ktoś zdjęcie 203mm?

 

******

 

Z tego co powiedział mi znajomy szrociarz to nieodkrecany sworzeń jest przed liftem w kazdej procz kombi i scenica bo wtedy są duze bebny albo tarcze.

 

Te 203mm ponoć przykreca sie normalnie bo sworzeń na stałe :mrgreen:

 

[ Dodano: 2010-09-16, 00:11 ]

No i odkryta zagwozdka.

 

Różnica 19 - Megane 203mm jest już znana. Nie wiem czy tak samo jest w przypadku Megane bez ABSu - z ABSem.

 

e6bc604df2a3b7e9.jpg

 

Ten element belki, w sumie odlew do ktorego przykreca sie czujnik nie wystepuje w 19stce, nie wystepuje pewnie też w Megane bez ABSu.

 

To by bylo na tyle.

 

[ Dodano: 2010-09-30, 11:43 ]

203mm z ABS Megane.

 

Dla potomnych. 44zęby.

 

6c76f0f373a62c7a.jpg

 

ae25cd8696f424f8.jpg

 

[ Dodano: 2010-10-14, 21:26 ]

Ciag dalszy.

 

Prawa strona poszła w miare gładko.

 

b209628fe9334914med.jpg

 

14dff7f3f89ef926med.jpg

 

96b4358256d73c36med.jpg

 

194b6a31031e729amed.jpg

 

 

Z lewą już tak kolorowo nie było :oops:

 

311c4ca88c06583amed.jpg

 

cea46a5496e31830med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!