Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zakup Grand Scenic diesel


tomek_wroc

Rekomendowane odpowiedzi

Do tej ceny trzeba doliczyć jeszcze opłaty, ok. 2000 pln więc wyjdzie drożej. Generalnie szukam benzyny 1.6 lub 2.0 ale strasznie ciężko o taki model. Benzynki są tańsze no i od zawsze jakoś wolę benzyne od diesla. Pozdrawiam Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę nie w temacie, ale jedna drobna sugestia-do Granda poszukaj lepiej 2,0 16V a nie 1,6 16V. Mam w krótkim 1,6 i przy zapakowaniu zaczyna dostawać zadyszki, więc jeżeli masz wybór to szukaj jednak 2,0 lub diesla 1,9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mamy Scenica z silnikiem 1,6 i daje radę ... może przy Grandzie faktycznie mało. Wracając do cen tego rocznika, nie wiem dlaczego piszecie, że tanio- w necie zakres cenowy to max. 29 tysięcy za rocznik 2004 ( skóra, navi itd. ) a ten z mojego wątku po opłatach wyjdzie ponad 27 tysięcy. Pozdrawiam Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też uważam, że cena normalna. Mój 2.0 z tego rocznika (z dużo bogatszym wyposażeniem) kosztuje ok. 27 000 (jak mi teraz wyceniali do ubezpieczenia). Tu jest grand (więc droższy od mojej normalnej wersji) - ale bez ESP, tempomatu, ksenonów itp. - które ma zaś mój. Więc cena normalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mamy Scenica z silnikiem 1,6 i daje radę ... może przy Grandzie faktycznie mało.

 

Nie chcę się czepiać, ale mam spore doświadczenie: od trzech lat jeżdżę Scenikiem IphII 1.6 16V z pięciobiegową skrzynią biegów i Scenikiem IIphII 1.6 16V z sześciobiegową skrzynią biegów. I jak starszy z tym silnikiem jest jak rakieta to nowszy jest już trochę gorszy, dlatego mam obawy jak będzie się sprawował ten silnik w Grandzie. Mój nowszy krótki w sytuacji jazdy w 4 soby z bagazami i włączoną klimą czasem dostaje lekkiej zadyszki, wymaga więcej manewrów dźwignią zmiany biegów. Jezeli będziesz jeździł podobnie jak starszym to djdziesz do wniosku że to straszny muł, więc coś za coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego napisałem, że w Grandzie może byc mało <ok> ... zmianę planuję tylko ze względu na większy bagażnik, wyczytałem, że ponad 100 l więcj jest w Grandzie niż w krótkim ... no a jak nic nie znajdę to najwyżej kupie jakiegos dużego kombiaka :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no a jak nic nie znajdę to najwyżej kupie jakiegos dużego kombiaka <ok>

 

Wydaje mi się, że nawet krótki scenic ma lepszy bagażnik od "dużego kombi". Do jakich takie zaliczasz? Same litry to nie wszystko. W scenicu bagażnik przypomina w kształcie sześcian plus powiększenie poprzez możliwość przesuwania osobno każdego fotela w tylnim rzędzie do przodu (lub jego złożenie tak jak w kombii lub jego całkowite wymontowanie, wtedy można też zewnętrzne fotele zbliżyć do siebie i zrobić autko cztero osobowe), możliwość ustawiania tylnich oparć pod różnym kątem (to dla wygody podróżnych z tyłu), albo składanie oparcia przedniego prawego fotela (bez problemu przewoziłem troje drzwi wewnętrznych do mieszkania)

Ja nie ukrywam, że z kombi mam małe doświadczenie. Używałem tylko w kombii opla astrę III, golfa IV i daewoo nubirę. Żadne z tych kombi nie miało lepszego (pojemniejszego) bagażnika. Nie wspominając, że nie samym bagażnikiem kierowca "żyje" (ile razy w ciągu roku sie używa bagażnika? ja 99% jeżdżę z pustym po okresie używania wózka dla dziecka). A poza tym każdy z tych pojazdów po prostu jest ciasne w porównaniu z sceniciem, nie wspominając o jego urodzie (ale to rzecz gustu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc o dużym kombiaku miałem na myśli np. mondeo, citroena c5 itd, czyli duże kombi, chociaż Astra chyba ma spory kufer w okolicach 500 l. Zgadzam się w 100 %, że komfort w Scenicu jest OK, wygodnie się podróżuje- również w drugim rzędzie. Jeżeli chodzi o bagażnik w krótkim Scenicu I to nie ukrywam, że miałem w tym roku problem z zapakowaniem ( rodzina 2+2 ) ... no ale zobaczymy, muszę obejrzeć dokładnie jakiegos Granda i mam nadzieję, że znajdę coś sensownego bo wnętrze te auta mają naprawdę przestronne <ok> ... no i zawsze można wrzucic na dach kufer/ bagażnika. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!