Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

kołpaki oryginalne i nieorginalne


qwertz

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...

Witam,

 

Chciałem do swojej Megi na felgi stalowe z Alcaru założyć kołpaki jakie zostały mi z innego samochodu ('16 cali). Po założeniu okazało się, że felgi do Meganki są jak by "płytsze" i kołpaki nie wchodzą do końca. Zdziwiło mnie to mocno. Pierwszy raz sie z czymś takim spotykam.

Pytanie czy to ja akurat mam jakieś specyficzne kołpaki typu no name z giełdy czy też taki jest urok felg w renault i trzeba kupić oryginalne "dekle" na koła ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej wina kołpaków, a nie felg. Już też tak miałem. Po tym jak oryginalne kołpaki nagle sobie poszły w siną dal. :-/ Kupiłem w markecie komplet za jakieś 20 zł. Ładne były ładnie się wpasowały w oponki i felgi. Mnie się tez podobało auto z takimi kółkami, Niestety po pewnym czasie gdzieś na jakimś dziursku zgubiłem jeden kołpak, a po jakimś czasie następny. Znowu udałem się do marketu po kołpaki. Znalazłem, są, nawet identyczne, kupiłem. No i okazały się nieidentyczne. Niby takie same, a jednak o ok 1 cm miały mniejszą średnicę. Poprzednie kołpaki swoją krawędzią obejmowały rant felgi, ładnie ją zakrywając. Nowe są takiej średnicy, że pomiędzy kołpakiem a felgą jest ok 2-3 mm luzu. Kołpaki są jakby wewnątrz felg.

Ponieważ synio dorwał się do jeżdżenia w dość krótkim czasie zgubił 2 kołpaki, a trzeci jakiś czas wcześniej przy zakładaniu pękł, ale jeszcze się trzymał.

Znowu kupiłem kołpaki, i znowu niby takie same, ale po założeniu okazało się, że one również przykrywają rant felgi, a nie wpadają z nią.

 

Ale mi epistoła wyszła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie średnica jest ok. Problem bardziej leży w tym, że nie jestem w stanie dopchnąć tych kołpaków do końca bo plastikowe łapki już blokują się o felgę wewnątrz. Zostaje szczelina około 8-10mm. Fakt faktem, że jak się przyjrzeć felgom to dość płytkie one są. Trochę głupio iść na giełdę czy do sklepu i powiedzieć "czekaj Pan, sprawdzę czy pasują" otwierając wszystkie opakowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam kupiłem najzwyklejsze, nic mi nie odstawało. Nie spotkałem się z tym, żeby uniwersalne kołpaki nie pasowały. Możliwe, że te co masz są dedykowane, oryginalne do konkretnego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!