Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

prosba o ocenienie scenica


shigeru

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :) w moim miescie znalazlem taki sprzet

 

http://rodrigo.otomoto.pl/renault-scenic-C15205356.html

 

Co o nim myslicie ? Martwi mnie troche to , ze zawieruszyla im sie ta ksiazka serwisowa :) Przejechalem sciezke na stacji amorki z przodu nowe z tylu z rok jeszcze pojezdza. Klima daje zimne powietrze, jedyna wada to ze szyba sie nie otwiera od kierowcy ale silniczek w drzwiach chodzi wiec to chyba kwestia linki. Co myslicie? Brac nawet jesli sie nie znajdzie ta ksiazka serwisowa? Czy po vinie sprawdze przebieg w salonie ? Co jest do wymiany odrazu po kupnie oprocz rozrzadu i oleju ? I jaki to jest koszt ten rozrzad i olej ?:)

 

A gdzie masz pl-literki :) Przeczytaj jeszcze raz REGULAMIN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klima daje zimne powietrze

Przy obecnej temperaturze to się nie dziwię.

ale silniczek w drzwiach chodzi wiec to chyba kwestia linki

Nie baw się tym, może się da się tanio naprawić, ale trzeba dostać się do środka drzwi i zobaczyć.

Czy po vinie sprawdze przebieg w salonie?

Nie każde ASO chce takie informacje podawać albo każą zapłacić. Z tym, że możne się okazać że nie ma go w bazie.

ze zawieruszyla im sie ta ksiazka serwisowa

Przecież napisali, że ją mają.

Co do auta to nie bardzo jest się do czego przyczepić, przebieg jest jak dla mnie za mały, jak na warunki niemieckie. Lakier błyszczy, pewnie było polerowane przed sprzedażą. Odegnij uszczelki w drzwiach i zobacz czy nie widać tam śladów po paście.

Ja bym go sprawdził w ASO lub jakimś zaprzyjaźnionym warsztacie (Twoim nie komisu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martwi mnie troche to , ze zawieruszyla im sie ta ksiazka serwisowa :)

Przypadek? :-/ A swoją drogą przebieg a stan licznika to niestety dwie zupełnie różne sprawy :cry: Patrz na stan auta a nie na licznik.

Co jest do wymiany odrazu po kupnie oprocz rozrzadu i oleju ? I jaki to jest koszt ten rozrzad i olej ?:)

Rozrząd i jego wymiana nie jest droga bo to silnik 8V i zrobi to każdy mechanik a dalsze koszta to zależą od stanu auta. Na pewno filtry a dalej to ewentualnie płyn w chłodnicy (zima sie zbliża), kable WN+świece (w zalezności jak będzie palił), płyn hamulcowy, klocki (jeśli się "kończą"), rzucić okiem na tarcze, bębny, zawieszenie itp. itd. :)

Ale można oczywiście po kupnie wymienić tylko rozrząd i jeździć ale "jak dbasz-tak masz" więc wybór należy do Ciebie.

To autko wygląda przyzwoicie ale ja również bym polecił dokładniejsze sprawdzenie w wybranym przez Ciebie warsztacie.

Nie jestem przekonany co do tych 4 poduszek bo nie widać na foto ale obstawiam, że sa tylko 2. No i ponad dziesięcioletnie auto bez rys i wgnieceń? Może chociaż ma jakieś zaprawki? Bo jak nie to... :)

Pozdrawiam

p.s. Halogeny soczewkowe? Gdzie? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przebieg jest jak dla mnie za mały, jak na warunki niemieckie.

No dla mnie właśnie przebieg może być realny, bo z tego co do tej pory wyczytałem i różne jakieś programy motoryzacyjne oglądałem to wychodzi że niemcy , holendrzy i belgowie robią średnio (wg statystyk) rocznie około 15-18tys km więc jak na 11 letnie autko przebieg może być realny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!