Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

najmniejsza dojazdówka


julio

Rekomendowane odpowiedzi

Czy dojazdowka 14" z opona 105/70 starczy na moja megi? Przysiadzie prawie 5 cm kolko - ale to przeciez tylko dojazdowka by dotoczyć sie do najbliszego warsztatu lub parkingu. Narazie raz potrzebowałem, na przejechane ćwierć mln km, więc zbyt często używana to nie będzie (o ile statystyka sie nie zmieni). Zazwyczaj udawalo sie dopompować. Mam też ten syf co się wtłacza do opony i uszczelnia - no ale jak by nie zadziałał, albo opona rozcięła się z boku to wolę wozić niż wzywać pomoc.

 

Baaardzo zależy mi na wymiarach. Więc kupiłem od VW Golfa II - nie mają takiego dużego wybrzuszenia (więc obstawiam, że na przód nie wejdą - bo zaciski się nie zmieszczą, ale na tył powinny spoko). Jest jeden problem. Otwór centrujący.

 

Otwór w megi ma 60.1 mm (widzę, że i 60 by CHYBA weszło). Ale ta ma 57. Wiecie gdzie to można niedrogo stoczyć? A najlepiej w domowym warsztacie? Mam jak zamocować osiowo felgę (za ranty) tak by kręciła się wkoło osi. Ale to dość powolny obrót i nie za duża siła obracająca - tak, że nóż od tokarki odpada raczej. Może szlifierka? Ktoś ma jakiś pomysł by bez tokarki mogącej taki wielki przedmiot złapać dało się to wytoczyć?

 

Małe niecentralności nawet nie odgrywają roli - toż to na parę, parenaście km. Ale wolałbym by nie był to otwór większy niż trzeba, albo niekołowy - by nie obciążać śrub.

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc obstawiam, że na przód nie wejdą - bo zaciski się nie zmieszczą
A czy to w ogóle jest zgodne z przepisami? Dojazdówka na napędzanej osi?

Kup szlifierski kamień mocowany do wiertarki i przeszlifuj otwór centrujący na odpowiednią średnicę. Już ktoś na forum opisywał taki sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam. Chcę założyć do bagażnika z jednej strony zapasówkę (dojazdówkę) na stojąco , chcę zaoszczędzić trochę miejsca(na np. wózek). Może ktoś to przerabiał?? "14" nie wejdzie , myślałem też o założeniu opony o niskim profilu na felgę ''13'', wejdzie na wysokość 50 cm.

POZDRAWIAM

 

[ Dodano: 2011-03-04, 18:35 ]

zapomniałem dodać , że na miejscu zapasówki jest butla z GAZEM i jest to hatchback Megane I phI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam. W mojej Meganie nie było oryginalnego koła zapasowego czy nawet dojazdówki. Jest włożone koło 15" pełnowymiarowe, które nie mieści sie zbytnio w otworze. Czy któs mogłbym mi podać linka(allegro) do koła jakie bylo montowane tam fabrycznie lub najlepiej jakaś dojazdówke, która napewno się zmieści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Podłączam się do wątku.

Mam Megane Classic I Ph II.

Założyłem 'gaz w koło'.

Oryginalna zapasowa 15ka zajmuje mi 1/3 bagażnika :/.

Chciałbym kupic koło które wejdzie pionow z boku.

Wydaje mi się że 14ka może być za duża (takie są na alledrogo).

Może 13ka? Ale jaka i od czego, i czy w stosunku do standardowych piętnastek samochód nie będzie przechylony 'na róg'?

Wiadomo że na dojazdówce przejeżdza się max. kilkanaście kilometrów z prędkością do 80 km/h, ale nie chcę odwalać chały.

Ktoś wymyslił jakiś patent w tym kierunku?

Pozdrawiam.

Edytowane przez petec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!