Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane I tylne drzwi -problem z klamką


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam problem rowniez z drzwiami prawymi tylnymi lecz aby było smieszniej to jak otwieram centralnym to z zewnatrz sie nie otwieraja ale jak otworze je od wewnatrz to działaja az do momentu kiedy ich nie zamkne centralnym i ponownie otworze, wtedy sytuacja sie powtarza. Ma ktos jakis pomysl jak temu zaradzic??

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Chcę naprawić klamkę w drzwiach tylnych - pęknięty plastikowy "dzyngiel", przez to drzwi nie otwierają się od zewnątrz.

Niestety mam ten sam problem, natomiast dotyczy on wersji I ph II Grandtour.

Czym mogę zastąpić ten plastikowy biały haczyk? Oczywiście bez odkręcania i wyjęcia zamka się nie obejdzie.

Przy okazji zdejmowania tapicerki zauważyłem, że nie była ona zdejmowana pierwszy ;-).

Tutek: http://megane.com.pl/dload.php?action=file&id=5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam mam problem z tylnymi drzwiami. Sa zablokowane od wewnątrz i z zewnątrz. mam zdjęty boczek i klamkę wykręconą. próbowałem od środka ręką i też nie da rady. psikałem wd40 też nie pomaga. Nie mam już pomysłów. PROSZĘ może wy macie jakieś pomysły??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro klamkę zdjąłeś to ,była ona połączona prętem z zamkiem,pociągnij za ten pręt,może uda się otworzyć ;-),jak ten pręt,jest żle połaczony z klamką wtedy drzwi się nie otworzą,jak ściągałem zamek to na początku ,nie w tym miejscu połaczyłem go z klamką i drzwi wogóle otworzyć nie było można.Dziwna sprawa,w większości meganek padają tylne prawe drzwi,u mnie zdechły już tak 2 siłowniki,dlatego jak padnie kolejny zamontuję uniwersalny-mocniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam. Mam podobny problem w Classicu, zablokowane są tylne drzwi z lewej i prawej strony, od zewnątrz i wewnątrz. Nie pomaga otwieranie z kluczyka, przełącznika, szarpanie, głaskanie itd itp. :-P Nie zdejmowałam jeszcze tapicerki, nie chcę czegoś popsuć. Ktoś może mi pomóc jak to naprawić? Nie znam się na tym, więc ogromnie liczę na dokładną instrukcję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale nie ma innej możliwości otwarcia, jak tylko przez zdjęcie tapicerki.

Prosta sprawa, opis znajdziesz w dziale Download, co prawda w Scenicu ale w Meganie jest bardzo podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam.

Mam problem z zewnętrzną klamką w drzwiach kierowcy. Ma ktoś jakieś zdjęcie może jak połączony jest ten drucik (pręt) z klamką.?? Bo chyba ktoś już kiedyś coś tam cudował bo klejone było coś silikonem ale rozpadło mi się to i próbuje złożyć ale bez sukcesów.

Jest tam taki biały plastikowy element przy klamce i w niego wchodzi taki pikensik odstający z tego pręta między klamką z zamkiem. Tylko że ten pikensik wogóle nie trzyma się tam w tym białym plastikowym elemencie. Nie powinno to być może na wcisk, czy na jakiś zatrzask.?? U mnie chyba jest coś rozwalone i kiedyś ktoś coś wymodził ale teraz już chyba całkiem się rozpadło.

Chodzi mi (najlepiej) o zdjęcie żeby zobaczyć jak to powinno wyglądać.

Edytowane przez pawelb5913
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, samo cięgno (pręt) opanowałem i odpowiednio połączyłem przy klamce. Na początku nawet działało ładnie, otwierało się w połowie odchylenia klamki zewnętrznej, nie tak jak wcześniej że klamkę trzebebyło gnieść do góry. Ale niestety pojawił się inny problem :mrgreen: Mimo że cięgno chodzi razem z klamką to nie odwiera drzwi a klamkę wewnętrzną trzeba tak ciągnąć że skrzypi i mało się jej nie wyrwie, wtedy dopiero drzwi się otworzą. Czy powinienem rozejrzeć się za nowym zamkiem.??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego pasek czy Ty musisz pisać bez chwili zastanowienia się, aby coś napisać.

 

Przecież zapadka rodzicielska blokuje możliwość otwarcia drzwi od wewnątrz a nie od zewnątrz. A tak wogóle to blokada rodzicielska raczej jest tylko w tylnych drzwiach a mi chodzi o drzwi kierowcy, jak już pisałem, chociaż to może mój błąd bo temat dotyczy tylnych drzwi a ja nie chcąc zakładać nowego tematu, zacząłem pisać o przednich...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!