Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jakie amortyzatory tylne do sedana (1.5 dCi


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem świeżo po przeglądzie w ASO; okazało się, że kończą mi się tylne amortyzatory (oba ciekną - trochę dziwne, wziąwszy pod uwagę fakt, że auto ma trzy lata (kupione jako nowe w salonie), przejechane zaledwie 35 tys. km i to w większości po mieście, bez zbędnych obciążeń). Podjechałem dodatkowo do PZMotu. Tam stwierdzono, że trochę się jeszcze na nich powożę (współczynnik tłumienia odpowiednio 70 i 72). Jednak o zakupie nowych amortyzatorów myślę już teraz - wiadomo z nowym rokiem ceny pójdą w górę.

W ASO wołają 290,- za sztukę. Rozejrzałem się trochę w sieci i w sklepach motoryzacyjnych - ceny od 150,- do ponad 300,-. Nie zależy mi na najwyższej półce, ale też nie chcę jakiegoś najtańszego chłamu. Na Allegro znalazłem amortyzatory gazowe firmy Sachs po 200,-. Co sądzicie o tej firmie i cenie? Czy może odżałować kasę i brać oryginały w ASO, a może Monroe (mogę zamówić po ok. 270,- za sztukę)?

Liczę na Waszą poradę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z badania wynika, że masz dobrą skuteczność tłumienia. Nie ma sensu wymieniać chyba, że faktycznie odczuwasz pogorszenie.

 

PS.

Kiedyś pojechałem z ciekawości do ASO tylko na badanie amortyzatorów, po badaniu pan stwierdził: "są do wymiany" (faktycznie były OK). A ja do niego "to wymieniajcie, mam jeszcze gwarancję" :) oczywiście pan zmienił zdanie, a nawet wykonał drugie badanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, dzięki za komentarz. Faktycznie mechanik z ASO dał mi miesiac :), natomiast gość ze stacji diagnostycznej poradził, żebym wymienił dopiero jak zacznie się robić twardo (współczynnik tłumienia ok. 45). Mnie interesuje natomiast jakie amortyzatory kupić (bo i tak prędzej czy później mnie to czeka i może warto zainwestować jeszcze do końca roku) - czy wywalać kasę na jakieś markowe, czy trochę przyoszczędzić i brać coś ze środkowej półki?

P.S. amortyzatory faktycznie ciekną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!