Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

czy kupie Renault MEgane II 1.9 Dci 120km do 13500zł??


pamel

Rekomendowane odpowiedzi

pamel, każdy silnik będzie solidny jak się o niego będzie dbało... Poza tym co to znaczy Twoim zdaniem długowieczny? Bo 200 -250 tys. km to dzisiaj praktycznie każdy silnik Ci wytrzyma. Czy diesel czy benzyna

Pamiętaj, że silniki z common railem są bardzo wrażliwe na jakość paliwa.

Chcesz niezawodnego diesla, który przejedzie spokojnie pół miliona? to znajdź starego, wolnossącego "klekota" z pośrednim wtryskiem paliwa i prostym osprzętem ( jak np. w mercedesach w123.

Tam nawet na oleju od frytek pojedziesz i się nic nie stanie.

Im nowsze silniki, tym nowszy osprzęt, więcej elektroniki itd. czyli więcej elementów, które mogą się zepsuć. A są drogie w naprawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

baciuś, nie jeżdżę teraz codziennie bo to taty auto a czasami jedzie autem do pracy( bo czasami z kolegą) więc jeśli będe miał swoje to będe częściej pozatym najprawdopodobniej od nastepnego tygodnia pójdę do pracy więc wtedy na pewno codziennie będe jeździł . pomyśle o tej benzynie skoro tak mi doradzacie:))

Slowik8609, wiem masz rację , chodzi ogolnie że to autko myślę że będe miał okolo 2-3 lat nie dłużej bo wtedy zmienie:) nie wiem co mam z tym dieslem ale tak mi znajomi nachwalili diesla że po prostu też zacząłem go uważać za ekonomiczniejszego i lepszego. no ale zobaczymy co znajde jakie oferty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

baciuś, też się tego obawiam dlatego nie wykluczam zakupu benzyny. ale czy benzyna za taką kase ( silnik 1.6 bo o mniejszym nie myślę) bedzie lepsza?

 

Wszystko zależy od egzemplarza, ale masz dużo większą szansę na znalezienie bardziej zadbanego autka. Czyli krótko - raczej na pewno będzie lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem. czyli rozejrzę się szczerzej za benzyną zobaczymy czy coś znajdę:) mam nadzieje ze tak. ale wiecie w tej gazecie jednak pisało że 1.9 jest dużo mniej zawodny niż 1.6 więc już sam nie wiem. a co do dbania o auto to ja raczej mam zamiar dbać to to jednak będzie moje pierwsze a jak wiecie z takimi rzeczami się obchodzi ostrożnie( każdy wie jak miał pierwszy rower czy coś;p)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojeździł pooglądaj i zdecyduj. Jeżeli znajdziesz zadbanego diesla to go weź. A jeżeli zobaczysz same szroty rozglądaj się za benzyną. I nie słuchaj tak swojego kolegi bo z tego co opisujesz to nie za bardzo się zna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardziej mi chodziło o to jak dbał poprzedni właściciel... Bo jak w dieslu lał najtańsze paliwo to np. wtryski mogą pójść.

Nie jest prawdą to co napisali. Mam znajomego mechanika, który pracował w ASO renaulta. Jak sam powiedział kolejność awaryjności jest taka ( zaczynając od najmniej awaryjnych) 1.4, 1.6, 1.9, 1.5. Wiadomo, że bywa różnie i nie jest to "święta reguła", która jest constans. Ale jednak benzyniaki mają prostszy osprzęt i coś jednak w tym jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja napisze Ci tak, kupiłem 1,9DCI oczywiście rozrząd, filtry itd.... kosztowało mnie to 2100 zł na bardzo dobrych częściach, teraz tankuje najlepsze paliwo, a poza tym może i diesel lepszy ale trzeba dbać o turbo i nie wciskać na zimnym silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dzięki dużo się dowiedziałem powiem wam;p jestem bogatszy o wiedzę o silnikach;p a co do wyboru to tak jak mówi exotic pojadę zobaczę parę aut i zobaczymy co będzie bo tak na sucho nie można..

 

[ Dodano: 2010-10-10, 17:10 ]

baciuś, wiem czytałem że trzeba najpierw zagrzać silnik i dopiero wtedy można poszaleć tak samo jak słyszałem że przed wylaczeniem auta trzeba zostawić go żeby chwile pochodzil żeby turbina się ochlodzila czy jakoś tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slowik8609, tak słowik wiem. rozmawiałem z tatą i też mi to doradził bo za te 300zł moge uratować 15000zł a to różnica. jeszcze myśle z tym numerem VIN( czy jakoś tak) żeby wziać i spróbować dzwonić do ASO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!