Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Prośba o szybką ocene


arturg5

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, faktycznie wydaje się być błękitnawy, ale to może być refleks światła. Trzeba pamiętać, że lakier na tworzywie ma prawo nabrać wiekowego odcienia innego od lakieru na metalu. Wiać również pod prawym halogenem jakieś pęknięcie tego zderzaka, w Szwecji większe śniegi, nie musiał mieć kolizji. Jak będziesz oglądał poruszaj tym buforem - zderzakiem czy sztywno wisi i czy na oryginalnych zaczepach czy lichwiarskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak

Lewa strona,próg i tylnie nadkole jest do malowania(sprzedający na własny koszt to zrobi),tylnie lewe drzwi w jednym miejscu też jest ognisko korozji(ale to mała zaprawka wystarczy) i na prawym progu mały slad korozji. Przedni zderzak ma inny odcień-jesli był wymieniony to w dobry sposób bo nic nie odstaje ani tym podobne ale sprzedający nic na ten temat nie może powiedzieć.Silnik suchy,czysty(choć ponoć nie myty),autko się fajnie prowadzi-żadnych stuków itp., jedynie co to niekiedy ściąga-ale to pewnie wina naszych dróg no i szerokich opon(na prostej,równej drodze nic się takiego dzieje).Przebieg oryginalny.Miłe zaskoczenie-komputer pokładowy :)

Przy zawiasie prawych przednich drzwi ślady korozji choć nie widać tam zeby drzwi były niedopasowane lub coś podobnego.Zimówki na felgach

Na szybie przedniej mały odprysk od kamyka(koszt klejenia 70zł) i brakuje półki tylniej w bagażniku(koszt na allegro różny-od 50zł do 300 i wyżej-i pytanie z mojej strony-czy jest róznica między półka do auta z uchylaną szybą w klapie a bez uchylanej szyby?)

Brak kluczyka do relingów.

Teraz tylko kwestia zastanowienia-brać....?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem tego szwedzkiego na podanej stronie i od razu wyskoczyła mi ciekawostka: rok produkcji 1999, a rejestracja 2000r. Więc sprzedawca trochę nie fair się zachowuje wpisując wszędzie że to 2000r (zapewne byś zauważył, ale tak masz juz pewien argument no i nie najlepiej świadczy to o sprzedającym).

 

Przebieg moze być oryginalny.

 

Stan nadwozia-mnie trochę dziwi że tylko z jednej strony rude atakuje nadkola, więc byłbym mocno czujnyprzy oględzinach. Przy czym ewentualny powód takiego stanu nie musi być jakiś bardzo drastyczny-wystarczyło uszkodzenie wynikłe ze zwiedzania rowu.

 

Tylna wycieraczka może być już wyrobiona ale nie na mocowaniu so ośki a na zawiasie (w moim tak było-nie dosyć ze nie dawała się zdjąć, zatrzymywanie za kazdym razem w innym układzie i tak mikry docisk pióra do szyby ze wycierała czasem pasek ok. 2-3 cm.). A wycieraczka do wersji z podnoszoną szybą to już nie taki prosty temat-sprawdź jak chodzą na alledrogo, popatrz ile kosztyje nowa. Przy czym zakup na alledrogo uzywki nie musi oznaczać końca problemów a ich ciąg dalszy. Najprawdopodbnie nie da się tej wycieraczki zastąpić polskim zamiennikiem (tego akurat nie jestem pewien, w moim mam zamiennik, ale nie mam podnoszonej szyby, przy podnoszonej wycieraczka chyba służy za uchwyt).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po oględzinach, (ja czyściłem tuje więc mnie również nie było). Auto jak sam zauważyłeś (bo napisałeś), w dostatecznym stanie. Progi nie musiały być uszkadzane, wystarczy że gość na siłę butem odrywał lód z progów i naruszył strukturę. Silnik nie myty a czysty - ciekawe. Szkoda, że tej wycieraczki nie sprawdziliście na miejscu z właścicielem, czy da ją poprawić i prawidłowo pracuje. Jeśli nie ściąga podczas jazdy, to mam nadzieję, że sprawdzałeś to również podczas ruszania i hamowania, na prostej faktycznie mogły być koleiny. Jeśli gość opuściłby o te 1000 a nawet 1800 zł tak jak stoi to ja bym zaryzykował jeśli Cię zadowolił. Targuj się. Alusami za dużymi się nie przejmuj, wskoczysz na forum w opcję "sprzedam" na pewno ktoś się zamieni z Tobą bo są ładne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sie nie pchał w tego Scenica, jest wiele aut w lepszym stanie w podobnych cenach. Nie "napalaj" się i poszukaj coś ładnego a na pewno trafisz "laleczkę". Czym więcej przerzucisz, tym będziesz bardziej pewny i widział co i jak jest w każdym - wegług mnie lepiej poczekać i znaleść coś, do czego nie musisz od razu dokladać. Życzę powodzenia w znalezieniu ładnego Sceniczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michal B 30, pisze prawidłowo, pomimo moich wcześniejszych postów, arturg5 nie śpiesz się, jeszcze może przyjdzie auto dla Ciebie, oglądając ogłoszenia w otomoto i allegro w tej cenie można znaleźć już zarejestrowane w Polsce ewentualnie z gazem. Na naszym forum także jest dział "kupię", zapodaj jaki byś chciał, może ktoś...

 

[ Dodano: 2010-10-22, 09:37 ]

obejrzyj tego co sprzedaje "pizza"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie "napalaj" się i poszukaj coś ładnego a na pewno trafisz "laleczkę". Czym więcej przerzucisz, tym będziesz bardziej pewny i widział co i jak jest w każdym

Tak tak, jestem tego samego zdania. Uzbroj się w ciepliwość bo jest badzo dużo "gniotów" niestety. No i nastaw się na wyższa cenę jeśli chcesz kupić dobre auto.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie-cierpliwość...To wymagane przy kupnie auta ale jestem w takiej sytuacji że teraz bez auta to jak bez ręki :-(

Znalazłem coś takiego

http://otomoto.pl/renault-scenic-gaz-sekwe...-C15576252.html

http://otomoto.pl/renault-scenic-1-6-16-v-...-C13759593.html

http://allegro.pl/scenic-1-9-dci-klima-alu...1287900824.html

http://otomoto.pl/renault-scenic-1-6-16v-g...-C15084509.html

(ten kolor :) )

Nie bardzo chcę się pakować w auto z gazem lub diesla no ale...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1/ z Siemianowic (z komisu), klima manualna, alarm nie fabryczny, bo dioda w kratce głośnika po lewej stronie, chyba że jest to dioda imitacja, uchwyt do telefonu nie napisał jakiego, coś mu odstaje pod schowkiem pasażera, mało zdjęć aby wypowiedzieć się należycie, nie napisali nawet ile ma przejechane i kiedy założona instalacja, pewnie nie zdążyli licznika przewinąć, radio nie oryginalne, ciekawe czy jest pilot pod kierownicą i czy kompatybilny z tym radiem.

2/ z Krakowa (komis), wersja jeszcze uboższa, nawet siedzenia nie podgrzewane, radio również nie fabryczne, zgadza się może ładniej gra od oryginału ale czy współpracuje z pilotem pod kierownicą, kierownica mówi że zrobił więcej kilosów, widać złuszczenia, tak samo kratka w bagażniku, wskazuje że auto było zarejestrowane na firmę, a na pewno nie było reprezentacyjne, tylko gnało, prawy przedni błotnik przy styku ze zderzakiem coś chce powiedzieć, ale co? tu również nie włączona tablica wskaźników, więc nie widać czy wszystko gra, może kontrolka serwis się pali, alusy trochę podrapane i z prawej strony nie mają dekielków.

3/ z Sosnowca również nie podświetlona tablica, również nie ma ile przejechał, zobacz na daty na zdjęciach, sprzedaje go od lipca, a przegląd i OC do maja 2011, więc on także jeździ nim raczej od maja tego roku, chyba coś z nim nie halo, albo ludzie boją się tych silników, ten chociaż dodaje oryginalne radio, jakiś wgniot na prawych tylnych drzwiach poniżej listwy, wydaje mi się, że malowany, jakby źle spasowane noski nad zderzakiem pod tylnymi lampami, lewy odstaje od zderzaka, a prawy przylega, ten cwańszy, zatarł tablice rejestracyjne, następnemu ukradli kapselki od kół.

4/ z Myszkowa, kurde czy teraz nie piszą ile się przejechało? czy może ja nie widzę. Wydaje się, że zderzak przedni żle spasowany z prawym błotnikiem przy lampie, gdzieś zgubił albo zapomniał zamontować wycieraczkę tylnej szyby, wersja jeszcze biedniejsza, elektryczne szyby tylko przednie, znowu nie widać dokładnie wskaźników, nie ma pilota pod kierownicą.

Typowi handlarze, kupili za 8 a chcą sprzedać za 11 tyś. Jeszcze poszukaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!