Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Prośba o szybką ocene


arturg5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zamierzam kupić takie oto autko

http://allegro.pl/renault-scenic-2-0-2000r-i1271969621.html

Myslicie że warto?Z boku było chyba uderzone(o czym informuje "prawie"informuje sprzedawca)ale w sumie jak na Wasze fachowe oko to wygląda?Widzicie jakieś inne "uchybienia od normy"?Na co zwracać szczególną uwagę przy oględzinach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie bardzo, lewy tylny błotnik wgniecenie, można odpuścić

Ale prawy tył to już coś nie tak i to dużo. Nie wiem czy to tylko zdjęcie ale tam coś poważnego było. Jeżeli miałbym oceniać na podstawie zdjęć to auto na pewno nie jest bezwypadkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne te wszystkie ogłoszenia. Każdy kto sprowadza samochód robi wymianę rozrządu, tarcz, klocków nawet olej wymienią. Super nic tylko się cieszyć. Poza tym coś przedni prawy błotnik nie za bardzo gra z linią drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro jadę autko obejrzeć.Faktycznie że był uderzony albo cuś.Moze był uderzony w tylny prawy błotnik i tylni zderzak-dlatego zderzak jest wygięty w tą stronę(od środka).Moze coś w niego wjechało..Zobaczymy co powie sprzedający.

A na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

autko na pewno przeżyło, być może tylko na parkingu ale jednak: widać uszkodzenia przedniego jak i tylnego zderzaka, tylny prawy błotnik, lewy tylny także przytarty na rancie nadkola, może zdjęcie oszukuje, ale widać również wgniota progu tylnych prawych drzwi, ciekawe czy te zderzaki trzymają się na oryginalnych zaczepach czy je podlichwił. Ogólnie cena dostępna, weź ze sobą jakiegoś mechanio-blacharza, niech Ci wszystko posprawdza. Jeszcze jedno, gość nie napisał czy zapłacił recykling (500zł), jeśli nie to będziesz musiał opłacić za niego na jego dane (tak jak ja dałem się zrobić bo zaufałem i nie sprawdziłem wszystkich papierów). Silnik jeśli zdrowy powinien Cię cieszyć, to auto go nie zmęczy, ja mam taki w RX4, jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie to było "dłubane" z przodu (złe spasowanie prawego błotnika) jak i z tyłu. Z tyłu to zapewne wystarczy obejrzeć wnękę koła zapasowego i będzie wiadomo jak duża była ewentualna ingerencja lub też konserwacja wnęki od spodu auta. Nowy kompletny wydech, tarcze, klocki i nowe opony przód? Dzyń dzyń :) Jakiś Fracuz wymienił cały wydech, tarcze, klocki i zaraz potem sprzedał auto a gratis dołożył dwie nowe opony :) Albo "sprowadzacz" zrezygnował z zarobku i to zrobił? Moim zdaniem cena jest za niska jak na dobre i pewne auto (co nie znaczy że każde drogie jest dobre :-> ). Sprawdź dobrze przód (podłużnice) i jak będzie możliwość (gdybyś jednak chciał go brać) to geometrię. Być może to tylko "zdarzenia parkingowe" bo gdyby to było coś poważniejszego to zapewne ktoś bardziej by sie przyłożył do ukrycia tego faktu. Być może...

Koniecznie napisz co wyszło na "oględzinach".

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego ogłoszenie wisi na necie skoro auta już nie ma...? :-(

A może powiecie coś na temat tego

http://allegro.pl/renault-scenic-2000r-i1279155467.html

17' felgi to trochę nie za duże?

Progi bierze juz chyba-to normalne...?

Lewarek biegów też taki wysłuzony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, trochę mnie nie było bo pracuję 12/24. Ten z Myszkowa wygląda bardzo ładnie na zdjęciach. Jeśli już go oglądałeś (wnioskuję tak bo ze zdjęć bardzo nie widać tych progów i zjeżdżonego lewarka), to jest on wart zainteresowania. Faktycznie jakieś brunatne punkty są, ale ze zdjęć wnioskuję, że to bardziej brudne. Znając szwedów (mam tam znajomych), u nich kultura jazdy, przepisy szanują jak mało kto, jeśli na znaku 50km/h to nawet złotówki nie przekroczy, w miastach sami się zatrzymują aby wypuścić inny pojazd z parkingu, mimo że sam nie będzie parkować. Może być jedno ale, w Szwecji obecnie sporo Polaków, więc może nasz rodak nim jeździł, jest takie powiedzenie wśród Szwedów jak usłyszą trąbienie lub auto z dużą prędkością <polaczek>, a kary u nich niesamowite, kolega przekroczył o 40km/h i zabrali mu prawko na 2 miesiące + 2 500 mandatu w przelicz. na złotówki.

A teraz co do auta, naprawdę wygląda dobrze, szkoda, że tych zdjęć mało i z refleksem innej barwy, klima manualna, trzeba tylną wycieraczkę przestawić na frezach bo zwisa nieprawidłowo, może frezy zdarte, u Szwedów zima już od września, więc dużo pracuje taka wycieraczka. Tylny zderzak na wysokości haka jakiś porysowany, ktoś coś ciągał. Od Szweda warto samochód kupić, takie zdanie mają moi znajomi. Obejrzyj na żywo, bo jak napisałem, w Szwecji mógł jeździć nim Polak, którego nie było stać na naprawy, tam samochody, części jak i naprawy bardzo drogie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Jeśli chodzi o szwedzkie auta to do sprawdzenia służy strona internetowa( musisz tylko znać nr rejestracyjny szwedzki) wpisujesz i masz historie auta od A do Z. Ja tak kupiłem poprzednie auto i była cała historia. https://www21.vv.se/fordonsfraga/FragaPaAnnatFordon.aspx

Jak chcesz sprawdzić przebieg auta to w niektórych krajach robiona jest kropka pod kierownicą ( tak jakby ktoś nawiercił małym wiertłem - otwór robiony po przebiegu 100 tyś. kilometrów) przez serwisantów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!