Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

NIetypowy poroblem z radiem.


michal8701

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pare dni temu musiałem wyjąć radio, nieoryginalne. po załozeniu włącza sie, ale nic nie słychać. jak rozpinam kostki ISO i delikatnie je stykam<te od glosników> , to cos zaczyna grać. Dzisiaj wymienielem kostki, ale problem nie zniknął. co to moze być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozepnij wszystkie kostki, dobrze pooglądaj je, nawet pod lupą, możliwe, że któryś z pinów jest zagięty i robi zwarcie, prawdopodobnie od głośników. Tak było u mnie w Astrze, radio świeciło, głośniki grały niesamowicie cicho, okazało się, że piny są proste, ale jeden z kabelków się rozczłonkował i jedna nitka tegoż przewodu dotykała do drugiego stycznika w kostce. Poprawiłem ją i do dziś od trzech lat gra idealnie. (Obecnie mam jeszcze Sceniora RX4).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaaaaaaa, mogłeś pomylić kabelki, tam trochę ich jest, niektóry nawet w trzech kolorach, albo źle niedbale oizolowane, polutowane, szukaj bo muzyka choć po cichu ale musi grać. A co ze starymi kostkami, poobcinałeś kabelki, czy wyciągałeś same końcówki, jak obcinałeś to porównaj szczegółowo ze starymi, jeden po drugim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał, a może to radio nieoryginalne również ma kod, skoro jednak nie można go rozczaić, to spróbuj pożyczyć od kolegi, działające ale może nie potrzebne, ewentualnie sprawdź swoje na tzw. "krótko", roztrzaskaj podłączenie (można z internetu) - oznakowanie przewodów w radiu (głównie kabelki + i - oraz głośniki może być jeden) porób prowizorki podłącz do prostownika lub aku, zobacz co będzie się działo. A Jeśli się obawiasz, to faktycznie jakiś spec od radyjek samochodowych, to czasem kosztowne, ale pewniejsze jeśli ktoś nigdy tego nie próbował. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśie skończyłem poprawiać luty w radiu na wtyczce, niestety, dalej to samo. Znalazłem oryginalne radio, o którym już zapomniałem:) dziala normalnie. Wiec wina leży napewno w radiu. Tylko dziwi mnie to, ze odłączone było na 10 min i w tym czasie przestało działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skończyłem poprawiać luty w radiu na wtyczce

Masz na myśli piny dochodzące do płytki drukowanej wewnątrz radia? U mnie w starym pionku to była przyczyna braku dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Właśnie wróciłem z auta. Zacząłem podłączać każdy przewód osobno, szukajac błędu. jacol_696 ma chyba rację, ponieważ podłączając ten przewód, radio przestawało grać. Zostawiłem ten przewód luźno i jest OK:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!