Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

1.9 dCi Gaśnie podczas przyspieszania


rafal1a

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Po przeszukaniu forum nie znalazłem podobnego problemu do mojego, a mianowicie silnik gaśnie podczas przyspieszania (raczej z niskich obrotów), po czym zapala się kontrolka świec. Problem jest o tyle poważny, że występuje przeważnie na trasie, np przy próbie wyprzedzania, niezależnie od tego czy silnik jest zimny czy ciepły, po czym bez problemu daje się odpalić (kontrolka gaśnie normalnie). Jednak przy dużej prędkości jest to dosyć niebezpieczne. Obroty trzyma idealnie, filtr powietrza, oleju wymienione miesiąc temu, paliwa pół roku temu. Dodam również, że wraz z w/w problemem występuje dziwne stukanie porównywalne z włożeniem kija w szprychy. Jeżeli ktoś miał podobny problem, to proszę o pomoc.

 

EDIT: Postanowiłem przeczyścić EGR, po czym zrobiłem rundkę próbną i auto zgasło 2 razy. Potem wieczorem zrobiłem trasę 50 km i nic się nie działo...także proszę o sugestie co dalej sprawdzić.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego, postaram się napisać po sprawdzeniu w czym był problem.

 

[ Dodano: 2010-11-12, 11:59 ]

Długo nie miałem czasu, żeby sprawdzić tą usterkę. Po sprawdzeniu wyskoczyły błędy obwodów czterech wtrysków i bodajże przekaźnika świec żarowych. Okazało się, że były poprzecierane w wielu miejscach przewody prowadzące do wtrysków przez obudowę filtra powietrza. Usterka już naprawiona, błędy nie powróciły i mam nadzieje, że to była jedyna przyczyna....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Okazało się, że były poprzecierane w wielu miejscach przewody prowadzące do wtrysków przez obudowę filtra powietrza...

Czy w dalszym ciągu jest po tej naprawie wszystko ok?

Ja mam identyczny problem - nie zdecydowałem się jeszcze od czego zacząć ale postaram się od tego na czym Ty zakończyłeś. Chcę tylko przed tym wymienić filtr paliwa - poprosiłem o pomoc tym temacie: http://megane.com.pl/scenic-ii-phi-wymiana...a-vt3139,60.htm. Możesz coś i tam rafal1a poradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek44 od naprawy zrobiłem jakieś 200 km, może to nie wiele ale na takim dystansie usterka powinna się już pojawić, a jest spokój także myślę, że to wina wyłącznie tych przewodów(musisz zdjąć obudowę filtra powietrza, przewody nie wymieniałem tylko je zaizolowałem dokładnie, radzę jeszcze styki spryskać spreyem do styków i pamiętaj o wykasowaniu błedów). Wymiana filtra paliwa na pewno przed zimą się przyda, lecz problem z gaśnięciem leży raczej gdzieś w układzie elektrycznym. Jeżeli okaże się, że przewody są ok to radzę udać się do dobrego elektryka.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki rafal1a,

Od kilku dni nie mam już tych objawów gdy dociskam gaz do podłogi. Próbuję różnej ostrej jazdy i o dziwo - wszystko dobrze. Zmieniam dzisiaj jednak filtr paliwa i zajrzę do tych przewodów pod filtrem powietrza.

Pozdrawiam!

 

[ Dodano: 2010-11-28, 14:14 ]

Jestem już po samodzielnej wymianie filtra paliwa na PS 980 FILTRON (fotka). Skorzystałem z pomocy tej instrukcji link, na stronie 68. Postępować zgodnie z nią a nie będzie żadnych problemów.

Ponadto zdjąłem obudowę filtra powietrza, stwierdzając przy okazji złe połączenie, przez co mogło dostawiać się "dzikie" powietrze. Przewody pod obudową filtra były przetarte w kilku miejscach, chociaż nie stykały się między sobą ani nie dotykały do metalowych elementów. Oczywiście zaizolowałem je.

Już po wszystkim była oczywiście jazda próbna - rewelacja. Silnik bardziej czuły na gaz, max. prędkość wyższa o 10 km/h no i oczywiście nie gaśnie, chociaż ostatnio już mi i tak nie gasł. Niewiele km miałem okazję przejechać ale mam nadzieję że to koniec tego problemu.

post-7719-1290844288_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...
Dnia 25.10.2010 o 21:00, rafal1a napisał:

Dzięki kolego, postaram się napisać po sprawdzeniu w czym był problem.

 

[ Dodano: 2010-11-12, 11:59 ]

Długo nie miałem czasu, żeby sprawdzić tą usterkę. Po sprawdzeniu wyskoczyły błędy obwodów czterech wtrysków i bodajże przekaźnika świec żarowych. Okazało się, że były poprzecierane w wielu miejscach przewody prowadzące do wtrysków przez obudowę filtra powietrza. Usterka już naprawiona, błędy nie powróciły i mam nadzieje, że to była jedyna przyczyna....

Mam ten sam problem co prawda w Carismie ale to ten sam silnik. Jade spokojnie 80-100km/h (1700-2000 obr) i chce gwaltownie przyspieszyc do 120 (3000 obr) i silnik gasnie.  Zapala sie kontrolka check engine. W pedzie przekrecam kluczyk stacyjki, check engine sie wylancza. Zapalam ponownie silnik tylko lekko spuszczajac sprzeglo i jade dalej jakgdyby nigdy nic. 

Moglbym prosic o zdjcecie tych przewodow, w ktorym miejscu one sa (maja byc pod filtrem) tzn z kad do kad biegna. Bo silniki takie same ale producent mogl je gdzie indziej puscic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Odgrzebie troche temat, ale mam ten sam problem tyle że w scenicu 1.9 dci.. Wymieniłem filtr paliwa, czujnik połozenia wału... Myślicie że to przez wiązkę? 

Edytowane przez 19dave88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!