Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

bagażnik dachowy - jak zamocować? Jaki box?


Rekomendowane odpowiedzi

Mont blanc 2505 montowany za krawędź dachu (cena ok 300-380, ja za swojego dałem 210 na allegro - nieużywany/2 letni).

Mont blanc jakość thule i też szwedzki. Jeśli chodzi o boxy to poluje na 2 w granicach 1000zl: czeski hakr i modele magic 320 lub space 430 ( wymiary 180/60/37 i 190/78/38). Gdy zakupie to się wypowiem. Szkoda że megi ma krótki dach i box będzie wyglądał jak lufa czołgu ale przynajmniej snowboardy nie będą zagracały wnętrza samochodu zimą. Czas zacząć zbierać na kombi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tak na szybko porównanie sylwetki M1 vs M2. Na dachu thule atlantis 600 (190cm).

M2 ma zdecydowanie dłuższy dach. Dlatego wydaje mi się że nie ma sensu zakładać do M1 boxa dłuższego niż 190.

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

31.05.11

No i udało się zakupić w bardzo okazyjnej cenie Thule Pacific 600 (używany, półroczny, zakupiony w grudniu 2010, 2x na dachu). Nie posiada żadnych śladów użytkowania/mechanicznych uszkodzeń w sumie wygląda identycznie jak box który oglądałem w sklepie. Cena sklepowa 1300zl mój kosztował mnie 850zl + koszt przejazdu 250km. Warto rozglądać się na allegro. Gdy znajdę ładowarkę do aparatu strzele kilka fotek i wrzucę na forum.

post-7175-0-89654900-1305826799_thumb.jpg

Edytowane przez dexterpl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Odświeżę troszkę temat ale z innej perspektywy.

Mimo że mam kombi niby duży bagażnik ale przy wakacyjnych wypadach brakuje troszkę miejsca zwłaszcza że powiększyła się rodzinka i teraz jeszcze dodatkowe rzeczy w postaci składanego wózka jakiś zabawek...... .

Postanowiłem kupić box na dach mocowany na oryginalne belki (szerokie na 6,3cm) ale żeby nie było tak prosto to jeszcze na dach latem chciałbym zapakować 2 rowery Czy jest to wykonalne?

Adaptery do bagażnika rowerowego mam i sam bagażnik też ale chwilowo nie mam możliwości zmierzenia ile minimalnie zajmują 2 rowery na dachu. Chodzi ile zajmą 2 bagażniki rowerowe tak obok

siebie zamontowane na belkach na przemian - jeden przodem drugi tyłem. Ile zostanie miejsca na BOX. zdjęcie poglądowe o co mi chodzi czy tak da radę Box + 2 rowery

thumb_hosting_zdjec_1419424544__box.jpg

Zmierzyłem belki - szerokość i wyszło mi coś koło 77cm

 

Pytanie do tych co mają Boxy czy zaczepy tzw szybkiego montażu takie skręcane łapki zaciskowe są bezpieczne - pewne?

Edytowane przez sebcio76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ten szybki montaż jest bezpieczny i pewny. Wyjazd w góry, w boxie narty, kaski i jakieś pierdoły. Nic się nie odkręciło, wszystko solidnie przymocowane. Max prędkość 130km/h, głównie okolice 110km/h. Można śmiało brać z takim rozwiązaniem. Jest mega szybkie i wygodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!