Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wysokie obroty...po wcisnieciu hamulca spadaj


lukmarx

Rekomendowane odpowiedzi

Moze ktos wie o co chodzi w moim scenicu. Mianowicie po odpaleniu samochodu obroty sa na jakies 1200 po ruszeniu wzrastaja bardzo wysoko same, niemusze ze tak powiem uzywac pedalu gazu. A wiec gaz rosnie do 3000-4000tys obrotów czy jest na biegu czy na luzie. Malo tego jezeli wcisne hamulec i go trzymam to obroty spadaja do 1100 tys Na poczatku myslalem ze to moze byc linka z potecjometrem gazu ale czemu zwiaazany jest z tym wszystkim pedal hamulca. Jezdzac teraz musze szybko zmieniac biegi bo w momencie zmiany biegu obroty strasznie skacza a kiedy stoje np na swiatlach to musze caly czas trzymac hamulec bo takto obroty strasznie skacza. Nieznam sie zabardzo ale wydaje mi sie ze w miare lopatologicznie wytlumaczylem o co mi chodzi i ktos mi cos poradzi. Ktos mi powiedzial ze moze to byc servo. Czekam na odpowiedz i z gory dziekuje za wszelka pomoc.

Pozdrawiam

Lukas

 

 

I regulamin się kłania- przy pisaniu postów stosuje się PL litery ("alt")-popraw :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wciśnięciu hamulca idzie sygnał do pompy paliwa i pompa przestaje podawać pełną dawkę paliwa (a może i odcina paliwo) - dodatkowe hamowanie silnikiem. Może problem leży w elektronicznym nastawniku pompy paliwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie uszkodzeniu uległ przełącznik położenia pedału gazu. Informuje on komputer wtrysku, że noga jest zdjęta z pedału gazu. Przy puszczonym pedale gazu powinny być zwarte styki 1-6 w potencjometrze sterowanym linką gazu.

Gdy naciskasz hamulec, są zwierane styki w przełączniku przy hamulcu i oprócz zaświecenia świateł stopu, informację o hamowaniu otrzymuje komputert wtrysku. A skoro wie, że hamujesz to sprowadza silnik do obrotów biegu jałowego.

post-4670-1289546870_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!