Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

tylne zawieszenie "LEŻĄCE"


Rekomendowane odpowiedzi

witam :mrgreen::(:(

 

korzystałem z funkcji>>szukaj<< ale nie znalazłem interesującego mnie tematu...

moja wiedza pod katem mechanika jest zerowa... stąd moje pytanie..

 

moje autko po prostu siedzi na tylnich kolach.. nie wiem czym to może być spowodowane.. :-( :-( .

 

z góry dziękuje....

 

p.s już się poprawiłem :(

[kolego po co ten caps lock włączony? :( czas do wieczora na poprawę] -Robak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę cię martwić, ale przyczyną może być awaria belki skrętnej, trzebaby sprawdzić, a wtedy rązwiązaniem jest niestety albo regeneracja, albo kupno sprawnej. Ewentualnie to może być coś z amortyzatorami, choć bardziej obstawiam na belkę :mrgreen:. Inne przyczyny nie przychodzą mi do głowy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli belka pójdzie to praktycznie koło wpada i może nawet obcierać o górę. Widziałem takie uszkodzenie, więc trzeba jak najszybciej złożyć wizytę w warsztacie bo jeżdżenie z czymś takim jest niezbyt dobrym pomysłem. Mechanik napewno oceni czy to belka, czy coś innego..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak opadł cały tył to na bank strzelił drążek skrętny w belce, kolega ma belkę czterodrążkową , najtaniej poszukać coś na szrocie albo na alegro jest parę firm które się tym trudnią.

w ranultach serii megane I nie ma sprężyn w tylnym zawieszeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam. Po przeczytaniu tych postów zacząłem się zastanawiać czy u mnie jest wszystko ok., choć tak nisko mi nie siedzi, ale wygląda jak bym miał ze 100kg w bagażniku. :) A moje pytanie brzmi czy jest możliwość podniesienia autka samemu czy zdecydowanie mechanik musi być? jak mechanik to czy wie ktoś ile ta przyjemność kosztuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xmen1985r, myślę, że jak masz podstawową wiedzę mechaniczną i odpowiednie narzędzia to nie widzę większych problemów.

Ściągnij sobie "Sam naprawiam", tam jest wszystko ładnie opisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję PRZEMO za konkretną odp. Wiedze jako takom posiadam na temat mechaniki ;-) tylko byłbym ci bardzo wdzięczny gdybyś mi podesłał jakikolwiek link na temat jak to zrobić np. tej książki " Zrób to sam" lub itp. Z góry dziękuję. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcja :) się kłania, po wpisaniu dostaniesz to co chcesz.

A jak nie to zapytaj wujka Gugla, mnie pokazał około 23,000 wyników (0,16 s).

Jakbyś wykorzystał :) też znalazłbyś na forum bardzo dużo informacji.

Naprawdę wystarczy trochę dobrej woli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki nie denerwuj się. jestem użytkownikiem tego forum dopiero od bardzo niedawna i słabo sie orientuje gdzie co tu jest choć czytałem regulamin. poza tym komputery to nie jest moja mocna strona. Dziękuje i przepraszam. :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dorwałeś już instrukcję czy nie. Też myślałem o podniesieniu trochę tyłu (samodzielnie). Jednak potrzebny jest przyrząd do ustawienia wahacza (można wykonać samemu wg. instrukcji) no i ściągacz bezwładnościowy do wymontowania drążków (z tym trudniej). Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem to i owo jesli chodzi o instrukcje ale ale nic konkretneg. Coć wydaje mi ie ze jestem na dobrej drodze. natomiast jeśli chodzi o belkę to powiem ci że wczoraj doczytałem że sa jakieś dwa rodzaje :) pierwszy to taki jak piszesz czyli dzielona niezależna na drążkach, czy coś takiego, a druga ponoć prostsza w budowie, bo jest jednolita zamocowana po bokach na jakimś wieloklinie i elementach metalowo-gumowych które się zużywają. Ja chyba taka posiadam bo jak popatrzałem pod auto to jest jednolity kawał rury zamocowany po bokach. Ponoć wystarczy to rozkręcić wymienić ten element metalowo-gumowy(tuleja) i podnieś o jakieś 2 zęby do góry i ma myć oki. Ale jak na razie nie wiem jak to zrobić. Jednak gdy sie dowiem dam znać i napisze. Chyba że wcześniej ktoś cos doda to bedę wdzięczny za rozjaśnienie tematu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są dwa typy belek, ale w Scenicach I jest belka 4-rodrążkowa. Podniesienie zawieszenie może nie jest bardzo skomplikowane. Trzeba mieć odpowiedni przyrząd (opis jest w Sam naprawiam) i ściągacz do wyjęcia drążków.

Z wymianą tulei jest większy problem bo trzeba ściągnąć całą belkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas tych zabiegów dobrze chyba jest też zmienić łożyska w belce. Ale bez ściągacza i tulei to chyba nie do zrobienia. Też muszę się za to zabrać dlatego moje zainteresowanie tematem. I najchętniej zrobiłbym to sam, ale czy bez tych wszystkich przyrządów jest to możliwe? :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!