Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

brak biegów-skrzynia padła?


dorocia018

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dzisiaj spotkała mnie straszna rzecz :-( jadąc do domu na 3biegu nagle dodając gazu auto nie przyspieszyło tylko tak jakby był na luzie. Problem jest taki że żaden bieg nie wchodzi tzn. nie załącza się bo auto stoi, gałka zmiany biegów zrobiła się luźna inna niż dotychczas, sprzęgło chodzi tak jak zawsze, przy próbie ruszania z początku było słychać turkotanie z okolicy silnika a teraz już cisza. Dotychczas wszystko było ok. Wybierak biegów wydaje się być ok, poduszka skrzyni biegów też i teraz pytanie co to mogło się stać? Na zapalonym silniku, wciskając sprzęgło po wrzuceniu biegu i puszczeniu sprzęgła auto stoi a prędkość na zegarach rośnie :-|

 

Czy to będzie coś ze sprzęgłem czy raczej padła skrzynia? proszę o pomoc.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jest tak że jak zapalisz autko i wrzucisz bieg, puszczasz sprzęgło i prędkość rośnie a auto stoi??

 

Ja miałem kiedyś przypadek że półoś wyszła z silnika bo jakaś zawleczka nie była włożona czy źle założyłem i napęd się rozłączał. Biegi też wchodziły gaz silnik na obroty wchodził ale nie jechało auto.

 

Wg mnie to coś z napędem, przeguby może?? Może półoś??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogła rozlecieć sie tarcza sprzęgła-miałem kiedys taka atrakcję co prawda w innym samochodzie. Tarcza z okładzinami była w porządku tylko wyrwała się ze słoneczka... Efekty jak opisujesz wyglądały tak samo-turkotanie i samochód w miejscu. Tylko mechanik lub wkład pracy własnej jezeli znasz się na tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przód auta został podniesiony i efekt taki że żadna półoś się nie kręci, biegi wchodzą i prędkość wzrasta ale kołami na biegu można obrać bez żadnego oporu, słychać tylko takie lekkie turkotanie w środku skrzyni biegów, co wy na to? czy jest możliwość że padły wewnętrzne przeguby w skrzyni czy może ukręciły się półośki? ale tak dwie na raz hmm

 

[ Dodano: 2010-11-19, 02:03 ]

po oględzinach auta przez mechanika pierw postanowił sprawdzić sprzęgło ale jest ok ale problemem jest wyskakujący jakiś pierścień od lewej pół ośki, włożył go na miejsce i mówi że tam wszystko wygląda dobrze ale po 10km jazdy znów ten pierścień wyskoczył. Czy to się nazywa pierścień podtrzymujący satelity mechanizmu różnicowego? mechanik twierdzi że gdzieś tam musi być jakiś luz że to wyskakuje bo niby włożył go elegancko tak jak powinno być i teraz co z tym zrobić?? czy to da się jakoś wymienić czy mam szukać nowej skrzyni bardzo proszę o radę :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!