Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Meganka1 PH2 - co sadzicie? (dziwny silnik) plus inne okazy


Liber

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam sie też nad tymi dieslami : ) bo w pracy mnie przekonuja wszyscy ze brac ale tylko dTi

Ja stałem przed takim dylematem rok temu. Ty przynajmniej wiesz jaka maka jaki model :-) .

Dlaczego tylko dti :-) :P ;) bo nie maja wtrysków common rail ;) ;) ;)

wszystko zależy od konkretnego auta i poprzedniego właściciela.

Ja mam od roku Dci pod maską i jestem zadowolony , zwłaszcza jak jadę w trasie i zużycie ON 5,5 przy normalnej jezdzie nie mylić z jazdą emerycką, wiadomo miasto to jest inna bajka pali tyle co Pb.

W porównaniu z Dti jest dynamiczniejszy i cichszy. Dynamika porównywalna z silnikami napedzanymi Pb.

Może pomogą Ci moje piewsze posty na tym forum.

 

A co do tej meganki kombi ładna ale są bogatsze wersje za ta kaske, ale bym ja zobaczył w realu może jej stan jest wart tej kwoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Przemyslałem temat dokladnie, choć zastanawiałem się też nad Megane 2, to z powodu awaryjności została skreślona. Więc szukam Meganki1 ph2 z silnikiem 16,16V. Może też i z 1,8 - ale o nim nic nie wiem. Najlepiej hatchback, bądz sedan. ale biorę pod uwagę też coupe (które mi się pierońsko podoba), ale najpierw muszę się takowym przejechać bo obawaim się że coupe ma sportowe zawieszenie, a ja własnie cenię Meganke za jej zawieszenie : ) i nie chce twardszego. Jeśli się mylę co do zawieszenia to proszę mnie sprostować. Kombiaka raczej skreślę bo nie mam potrzeby nic wozić (chyba że się trafi ładna wersja) Diesle skreślone bo mam zbyt dużo sprzecznych danych o nich, i nie jestem w stanie powiedzieć który jest lepszy - czyli bezawaryjny. Byłem w kraju na swięta ale nie miałem czasu jeżdzić za autkiem. Następną akcje poszukiwawczą poprowadzimy wspólnie gdy dowiem się o kolejnym terminie urlopu : ) - Za wszystkie porady wcześniejsze dziekuję : ) i prosze o kolejne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o tej sztuce coupe?

http://otomoto.pl/renault-megane-sport-way-C15744722.html

Szkoda że nie jestem w kraju to bym się nią zinteresował. Może ktoś z naszych formumowiczów szuka to ma już okaz do oględzin jak na talerzu.

Wydaje się to fajna i pewna bryczka, ale w ciemno nie ma co sie pchać :mrgreen: należy sprawdzić zawsze !!

Pozdrawiam : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o tej sztuce coupe?

http://otomoto.pl/renault...-C15744722.html

Auto prawdopodobnie po lekkiej stłuczce z przodu. Obejrzeć można, bo reszta nie wygląda źle, ale zdjęcia nie są zbyt ciekawe. Auto prawdopodobnie użytkowane w Warszawie, także można się spodziewać że było mocno eksploatowane.

 

Na meganecoupe.pl ADOLF sprzedawał ładną coupetę sprowadzoną z Niemiec.

Edit,

tej coupety na forum już nie ma, może wisi w ogłoszeniach na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to po mnie pojechaliście koledzy : ) Mam pomysł, może nastepnym razem jak będę w kraju i gdy będę szykował sie do kuna Meganki to zrobię akcje "Znajdz godną kupienia Megankę dla Libera". Może mi coś znajdziecie, ja przyjadę i kupie : ). Nie ukrywam że nie znam się na samochodach, ale wiem że gdy będę kupował to nie pożałuję 300zł na serwis aby ja sprawdzono. Co wy na to? : ) Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!