Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Meganka1 PH2 - co sadzicie? (dziwny silnik) plus inne okazy


Liber

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zobaczylem przeglądając allegro meganke (link)

http://moto.allegro.pl/piekna-megane-1-4-1...1369795004.html

Moim zdaniem jakaś pusta ta komora silnika, nie znam sie ale tyle tam luzu ze az dziwnie sie oglada.

Moje pytano też tyczy sie silnika, czy byly jednostki 16v które miały tak mało koni czyli 75?

Mam Meganke 1,4 8V z 1996 roku ale chce ja zamienic na cos nowszgo czyli PH2.

Silnik szukam benzynke aby zagazowac, 1,4 badz 1,6 albo diselka jakiegos, ale nie znam sie na dieslach bo nigdy nie mialem, wiem ze sa 1,9 dTI oraz 1,9 dci alektory lepszy a ktory omijac to tez by sie zdalo mnie uswiadomic : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba się komuś z tą mocą pomyliło. Były 16stki 75KM ?! :-o Z drugiej strony patrząc na silnik 1.4 16v wygląda zupełnie inaczej. Dziwne to jakieś. Jakaś przejściówka ?

 

BTW: Jeśli decydujesz się na benzyne szukaj 1.6 16v - spalanie podobne do 1.4 a dużo lepsza dynamika.

 

EDIT: A antene to ona ma oryginalną :-)

 

Podjechać obejrzeć zawsze można w końcu Raków nie jest tak daleko od Pionek ;-) (o ile jest to ten Raków pod Kielcami) . Pierwszy raz widzę poliftówkę z takim silnikiem pod maską.Popatrz na krajówki jest ich na prawdę sporo. Tutaj gość chce 8300zł wiadomo auto sprowadzone na dzień dobry do zrobienia rozrząd itd. Przede wszystkim sprzedaje ją handlarz. Ja swoją phII z 99r puściłem miesiąc temu za 7500kpln - fakt nie miała klimy i oba zderzaki miała trochę porysowane ale nowy właściciel nie włoży w nią długo nawet złotówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze nie ma co sie pchac w 75km 8V bo sam taka mam z 1996 roku. Musze ja sprzedać bo rdza sie pojawiła i nie mogę naprawić ABSu, a mimo wszystko nadal chce mieć Megi tylko tym prazem PH2. Nikt nie powiedzial nic o silnikach diesla : ) - warto sie w to pchac. Szukam autka ktore jeszce pojezdzi, silnik generalnie obojetny bo musi byc do jazdy : ) Buda też obojętna, choć najmniej przychylnie patrzę na Coupe, bo małe mi sie wydaje.

To autko mnie zaciekawiło wygladem silnika, bo ja mam tez 1,4 8V z klima ale mam o wiele bardziej upchana jednostkę, tu wygląda mi jak by nic nie miała od klimy, wydaje sie "dziura"

A może takie mam złudzenie, swojego silnika dawno nie oglądałem bo siedze za granicą a Megi w Pionkach w uzytku domowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to rózne lampy? ja nic nie widze (fakt ze sie nie znam : ) ale nie widze

 

Na obu lampach powinny być takie same naklejki, na których jest m.in. data produkcji. Tutaj prawa lampa w ogóle nie ma tej naklejki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to możliwe że polftowa Megane miała silnik 1,4 8V? Nie miała jednostki 1,4 16V 95koni?

W renówce wszystko jest możliwe :-)

1.4 8V występowały na początku produkcji phII, niedużo ich było, ale były. To samo dotyczy diesli. Głównie były jednostki turbo, ale były też egzemplarze 64KM.

Liber, musisz zrobić kalkulacje czy Ci się opłaci kupić diesla, czy gaz. Przy obecnych cenach ja bym się kierował w stronę gazu, banan na twarzy przy tankowaniu gwarantowany :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widzicie usilnie szukam Meganki, postanowilem najpierw kupic cos nowszego a pozniej bujać się z moja starą aby ja sprzedać

Znalazłem takiego Kombiaczka

(Link)

http://otomoto.pl/renault-megane-klimatyza...-C16574424.html

Mały przebieg, gość gotowy jechac do serwisu : )

A jaka jest wasza opinia? może widać coś niepokojącego na tych fotkach?

Przyjadę na święta do kraju to bym chętnie co zmienił : ) nie spieszy mi się, ale mimo wszystko moja stara Megi ze swoja rdzą mnie denerwuje, a nie będę w niainwestował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liber, po co zakładasz kolejny temat? Wrzucaj wszystko do jednego wątku, bo rady napisane w tym temacie:

http://megane.com.pl/postlink/218770.htm#218770

naprowadzą podpowiadających na Twoje potrzeby.

 

A co tam, scaliłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki :-) - scalone wyglada nawet lepiej : )

Jak dam rade jeszcze w tym roku kupic coś nowego to sie pochwalę : )

Ciekaw jestem jak będzie mi szlo sprzedawanie mojej starej Reni : ) duzo nie będę chcial, ale to i tak chyba nie będzie łatwe : ) ale zawsze pozostaje nadzieja w handlarzach : ) może kupią aby zarobić : )

 

Co do kombiaczka.

Zadzwonie jutro i sie umówie : ) a co mi szkodzi : ) ale mogę zobaczyć je dopiero 23go : ) bo wcześniej fizycznie nie dam rady : ) a do tej pory będe szukał i szukał : )

Zastanawiam sie też nad tymi dieslami : ) bo w pracy mnie przekonuja wszyscy ze brac ale tylko dTi :-)

Ta benzynka ma malo najechane wiec sie skuszę na oględzinki : )

a na wiosne gazunek jesli sie cos uda kupić : )

 

Ale czekam na dalsze opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla przykładu, znajomy ma scenica - stara buda, nowy silnik, nowe wnętrze :-) T

 

Sceniki takie widziałem. Takiej phII jeszcze nie stąd moje zdziwienie ;-)

 

Co do kombiaka to ładna ale zastanawia mnie jedna rzecz - nie jest to wersja RN (lusterka w kolorze i chociażby klima) a ma manualne lustra. Nie tylko w RNach były takowe ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!