Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

silnik osłabł i zgasł w czasie jazdy


bazi22

Rekomendowane odpowiedzi

zisiaj w czasie jazdy do pracy spotkała mnie dość ciekawa usterka - w czasie jazdy silnik osłabł, nie reagował na wciśnięcie pedału gazu. Ostatecznie zgasł. Następnie kilkukrotnie próbowałem uruchomić silnik - udawało się się, nie reagował jednak na dodanie gazu, a po kilku sekundach gasł.

 

Pomyślałem trudno - wyszedłem z samochodu, ustawiłem trójkąt te 30-50m za Megi, wróciłem do samochodu (w sumie zajęło mi to 1-2 minuty), już miałem dzwonić po Assistance, ale postanowiłem dać mu ostatnią szansę - silnik uruchomił się i zaczął pracować normalnie .

 

Czy ktoś ma sugestie co mogło się stać?

 

W pierwszej chwili pomyślałem o zatkaniu filtru paliwa, ale:

- samochód stał 16 godzin w temp. minus 9-12 stopni i rano odpalił, i te 30-35 km do miejsca usterki dojechał

- po minucie postoju sam się przecież nie odetkał

- tankuję zawsze na tej samej stacji - jakby miały być problemy z paliwem to byłyby wcześniej (w końcu miesięcznie przepalam te 120-150l)

 

Nie pojawił się żaden błąd, nie zapaliła żadna kontrolka mogąca sygnalizować jakąkolwiek usterkę.

 

W tym lub przyszłym tygodniu planuję odwiedzić ASO, żeby podłączyć komputer i sczytać ewentualne błędy.

 

Za wszelkie sugestie na co zwrócić uwagę będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witaj, dzisiaj spotkał mnie identyczny problem w mojej Renówce :/ dodam ze mam Meganke 1,6 16V z 2003 r. - wracałem akurat po pracy do domu i podobnie jak u Ciebie nagle przestal reagowac na pedal gazu poczym zorientowalem sie ze silnik najnormalniej w swiecie zgasl :/ probowalem go odpalic, krecil krecil odpalil ale zaraz zgasl, podobnie jak Ty myslalem ze moja jazda dobiegla konca i chcialem juz dzwonic do znajomego zeby mnie zlawetowal :/ ale po ok. 1-2 min odpalilem Megi i znowu szla jak burza bez najmniejszych oznak poprzedniej usterki :) dodam, ze u mnie tez nie zapalily sie zadne kontrolki, jesli ktos spotkal sie z tym problemem to prosze o jakies sugestie? a Ty kolego jaki problem zdiagnozowales w ASO?? czekam na odpowiedz

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki

P_r_z_e_m_o

 

Po wizycie w serwisie.

Jestem po wizycie w serwisie, po podłączeniu do kompa okazało się, że w błędach zapamiętanych był tylko jeden bład, a mianowicie czujnik położenia wałka rozrzadu. Błąd został skasowany i po przejechaniu ok. 500 km znowu pojawił się ten sam objaw (silnik zgasł podczas hamowania silnikiem przy dojeżdzaniu do skrzyżowania). Kolejna wizyta w serwisie zaraz po tym incydencie, komputer pokazał ten sam bład co powyżej. Zamówiłem nowy czujnik, wymieniono mi go i od tamtego czasu tzn. od ok. 2 tys km mam spokój. Mam nadzieje, że jest to ten problem i że więcej się nie pojawi, bo był on dość wkurzający mimo swojego sporadycznego występowania.

Pozdrawiam

Edytowane przez zamotamozalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!