Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

pompa wtryskowa 1.9d


puczi1993

Rekomendowane odpowiedzi

  • 8 miesięcy temu...

Mój Scenic ma silnik 1,9 DTI i waży 1100 kg, zużywa średnio w mieście 6,7 l/100. Mam jeszcze w rodzinie Clio 1,9 D. Mimo, że Clio jest mniejsze to zużywa 7,5 l/100. Dziwi mnie ten fakt. Na pewno ktoś grzebał przy pompie bo znak na kole jest przesunięty o 3 ząbki. Stary pasek był znaczony mazakiem. Jak założyłem nowy rozrząd na znaki auto nie odpaliło. Po przestawieniu pompy jak było przedtem auto odpala normalnie ale zastanawia mnie to zużycie. Może to coś innego, zastanawiam się nad wyjęciem pompy i oddaniem do sprawdzenia. Wszelkie sugestie mile widziane :)

Edytowane przez zawisza1980
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod koniec produkcji silnika f8q z pompą lucas zrezygnowano ze znaków na pompie przynajmniej w tych silnikach co szły do volvo i mitsubischi (ja taki posiadałem). Według serwisówki mitsubischi po każdej zmianie paska trzeba sprawdzić i ustawić kąt wtrysku więc znak jest niepotrzebny bo kolo ustawia się na nowo. W starszych wersjach jest znak ale producent silnika nie przewidział że róznorodność pasków na rynku i starzenie się jednostki napędowej może spowodować przestawienie kąta.

 

W jednostkach z turbina jest jeszcze zawór LDA który zwieskza dawkę paliwa wraz ze wzrostem ciśnienia w kolektorze dość często zacina się np w pozycji max paliwo lub pęka mębrana i puszcza paliwo do kolektora

Edytowane przez pawelsonx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompa bedzie do regeneracji pewnie toznaczy na znaki sie ustawia, ale przy ustawianiu konta wtrysku to sie reguluje max 1ząb, sprawdz wtryskiwacz sterujący czy jest ok, i czy przy uruchamianiu silnika nie leci dym

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wtrysk sterujący mógł siąsc, spalanie bedziesz miał duże jak jest przyspieszony, a jak z mocą jest czy jej niema za bardzo,

jak zachowuje sie zaworek podcisnie sterujący przyspieszeniem wtrysku, jest napięty cały czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

minimalną zmiane kąta wtrysku wykonuje elektrozawór na pompie za pomiar rzeczywisty kąta wtrysku odpowiada czujnik wzniosu iglicy we wtrysku nr1 i czujnik połozenia wału ale to o kand stołu jak nie jest ustawiony statyczny kąt wtrysku na kole pompy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocy moim zdaniem mocy brakuje ale tylko przy ruszaniu. W czasie jazdy jest jak strzała. Zaworek sterujący muszę sprawdzić. Pytałem w RAM-BIT w Gdyni o ustawienie konta wtrysku. Cena 150zł ale zastanawiam się czy nie dać pompy do sprawdzenia :)

Edytowane przez zawisza1980
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!