Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

pompa wtryskowa 1.9d


puczi1993

Rekomendowane odpowiedzi

moja rada wywal tą pompe wstaw starą pompe z 19 boscha i bedzie najlepiej, ja mam cliówke z 1995r która bierze juz 1oleju 1000km, a na 2 jeszcze opony piszczą też zwykły diesel

Edytowane przez luksad2200
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

srednio 6 litrów, ale głownie w miescie, w megance z tym samym silnikiem mam spalanie 5,5l, bardzo oszczedne silniki są według mnie, ale zmieniam silnik w megance na turbodiesla bo zasłaby dla mnie,

 

zeby mi cliówka 7,5l spaliła niewiem jak musiaałym nią jeżdzic,

Edytowane przez luksad2200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Renówką jeździ moja mama ale umie jeździć dieslem dlatego dziwi mnie to spalanie. W trasie wychodzi około 5L/100

 

Sprawdzałem dziś to cięgno które jest sterowane linką i zaworem podciśnieniowym. Mimo, że silnik ciepły to linka naparta a cięgno lekko przesunięte. Po zdjęciu wężyka podciśnienia dźwignia się cofnęła i autko lekko spadło z obrotów. Czy to może być przyczyną dużego zużycia paliwa :) Jak sprawdzić ten zawór :P

 

Dziś zamieniłem zawór ale efekt słaby. Co steruje zaworem na zdjęciu:?: czujnik od wody czy coś innego:?: Chodzi o to, że linka zaznaczona na czerwono cały czas jest napięta co ma wpływ na obroty. Może to jest przyczyną większego zużycia paliwa:?:

 

Widzę, że nikt nie chce lub nie umie mi pomóc :) dziś sprawdziłem napięcie na elektrozaworze od pompy i coś mało bo tylko 8,23 V. W miarę jak silnik zwiększał swoją temperaturę to napięcie spadało. Sprawdzałem i chyba jest za to odpowiedzialny biały czujnik w termostacie. Może jednak ktoś wie coś na temat sterowania tego elektrozaworu.

 

Dodano: 14 sty 2012 - 21:38

Ma może ktoś schemat (rozpiskę) przewodów pompy Lucas :P Patrzyłem dziś i w kostce są obcięte 2 przewody.

post-5573-0-52828700-1315681405_thumb.jpg

post-5573-0-64905700-1315681414_thumb.jpg

Edytowane przez zawisza1980
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!