Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

ile powinien palić gazu 1.6 8V 90km


duczek9215

Rekomendowane odpowiedzi

LUDZIE !!! w zime każdy samochod więcej pali czy to gazu czy benzyny bo na mrozie puki silnik sie nie rozgrzeje pracuej na ssaniu a wtedy dobrze ciagnie ze zbiornika . Ja mam 1.4 eco 70KM( chyba) latem pali 7L a zima 9L ( a noge mam ciezka) i lubie po obrotach do 5 tys przeciagnac auto

Na forum używamy polskich znaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że zimą będzie więcej palił. Kazdy silnik musi mieć swoja optymalną temp do pracy im cieplej tym lepiej więc dopoki sie nie rozgrzeje pali wiecej mieszanki paliwo powietrznej. Poprostu silnik dostaje wiecej mieszanki od wtrysku tak jak kiedys od ssania.

Moja pali

Trasa 8 litrow miasto 9-10 litrow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w butle wchodzi 35l i robie ok 260km i terz go rozgrzewam na paliwie

Witam. U mnie podobnie 35l/300km. Przełączam na gaz gdy silnik osiągnie temp. ok pierwszej kreski. Jeżdżę zazwyczaj krótkie trasy po mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje spalanie:

-zima miasto 10 do 13 l. LPG, średnie 12 do 12,5 plus benzyna na rozruch (temp. zewnętrzna od +5 do dużo poniżej zera) zanim się przełączy na gaz przejeżdża ok. 1,2 do 1,7 km.

-zima/lato trasa od ok. 7,8 (lub nawet 7,6 przy b. spokojnej jeździe - rekord!) do max. 10, 10,5 l (3 osoby na pokładzie i klimatyzacja), ale zaznaczam że staram się jeździć płynnie, raczej spokojnie, obroty w zakresie 2500 do 3000 z groszami, czasem przy wyprzedzaniu 4000 do 4500. Z resztą szczerze mówiąc, nie mam jakoś potrzeby kręcenia na więcej, motor niechętny, a moc ma naprawdę super przy 3500 do 4 tys.

Z benzyny na gaz przełącza się przy 30 lub 40 st.C, więc w lecie jest to niemal od razu.

Instalacja sekwencyjna Stag 300.

 

[ Dodano: 2011-02-21, 15:32 ]

Więc sądzę że 1,6 w mieście nie powinien przekraczać 10 l. a na trasie w granicach 8 l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
  • 1 rok później...

W moim sceniczku 1.6 8V mam staga 5 generacji wladowalem go rok temu do niego w lecie pali mi 7,9 - 8,1 natomiast w zimie 8,4 - 8,9 i to po miescie ale znow cos mi sie z gazem dzieje i nie rowno mi chodzi bo po przegazowaniu zkacze mi caly czas z 500 do 1000 obrotow i zdarza sie ze nieraz sam zgasnie nie wiem czym to jest spowodowane

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki

5.7 - logika wypowiedzi Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!