Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

1.9dci Problem, brak mocy, dziwne akcje podc


oscarre

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem tutaj nowy więc proszę o wyrozumiałość.

 

Problem tkwi w Megane CC 1.9dci 131km

 

Od 2tyg. jest dziwna reakcja samochodu na pedał gazu raz jeździ normalnie a raz nie ogólnie chodzi mi o to że podczas ruszania rozpędzam się normalnie, problem bo do 1,5 tys obrotów i nagle samochód nie idzie, nawet czuć tak jak by lekko przy chamował taki nagły spadek mocy, wciskam gaz do końca i nic, redukuje na mniejszy bieg albo wciskam sprzęgło później gaz lub odpuszczam kilka razy gaz i wciskam i samochód znów czuć że normalnie się rozpędza jak powinien i własnie co jakiś czas się tak przycina. Gdy przeciągnę go powyżej 2tyś obrotów samochód jedzie normalnie bez zacinania, redukcja na następny bieg i przy 1,5t-1,9tyś znów ta sama akcja. Jeszcze jakiś czas temu na samym początku jak to się zaczeło wyskoczył mi kilka razy błąd: BORDELELEKTRONIK DEFEKT ale dosłownie po kilku minutach sam znikał. Teraz żadne błedy nie wyskakują

 

4tyg. temu zmiana oleju i filtra (ELF EVOLUTION SXR 5W30)

2miesiące temu miałem czyszczony zawór EGR

3 miesiące temu wymienione wszystkie filtry

Nie dymi, nie kopci ani nic

Odpala bez żadnego problemu przy -15 C

Pali tak samo jak palił 6,5L w trasie

Ogólnie wszystko jest ok tylko to..

 

 

 

Jeszcze zapomniałem o jednym zanim to się wszystko zaczeło dzien wcześniej wyskoczył mi na komputerze komunikat coś w stylu "ol nachfullen" że brak oleju sprawdziłem na komputerze pokazywały kreski że jest 0 oleju odstawiłem samochód akurat na noc i na drugi dzień było już normalnie na połowie ździwiłem się bo tydzień wcześniej wymieniałem przecież olej. I dziś godz. temu wyskoczył mi ten sam błąd przejechałem 20km wyłączyłem samochód, włączyłem i błędu już nie było.

 

Kolejny dodatek który zauważyłem i nie było go wcześniej to że po odpaleniu samochodu na zimnym silniku wzrastał sam licznik średniego spalania bez dodawania gazu z 9,9L na 12,9 co 7sek podnosiło się o 0,1 nie wiem czy to normalne w zimę może wcześniej nie zwróciłem na to uwagi po prostu teraz patrze na wszystko jak elektryczny.

 

PROSZĘ O POMOC!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

 

Mam to samo w 1.9dci 120KM

Kolega mechanik stwierdził że pada już turbina i lepiej ją naprawić jak najszybciej, ponieważ w intercolerze czy jakimś tam dolocie zapala się olej i odcina turbinę, a w najgorszym wypadku rozwali turbo intercoler i coś tam jeszcze.

 

pozdrawiam

 

[ Dodano: 2011-01-20, 06:55 ]

Witam

 

Poprawka: zacznij od czyszczenia EGR może dużo pomóc.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze stawiam na zasilanie turbiny, chociaż nieszczelności w na tym układzie i intercoller powodują identyczne objawy. Do tego turbina pije olej i spływa ON po przewodach....Auto ciągnie od początku, powietrze pompuje turbo do momentu kiedy trzaśnie gdzieś bokiem albo przez turbine.i mocy brak,,,,,,,zwalniamy i pompowanie od początku aż do osiągnięcia pewnego ciśnienia gdzie coś nie wytrzymuje i odcina moc........Komunikat ten elektryczna ustarka to pochodna EGR, regulacji ciśnienia, pompowania powietrza i przepływki..Ja bym doładnie cały układ turbiny od filtra przez turbine i inter przejrzał, otarcia nieszczelności..Jeśłi jest więcej oleju w przewodach to turbina może klękać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązanie zagadki:

Czujniki pedału hamulca i sprzęgła!

Starczy było wyjąc wtyczki nad pedałami popsikać WD40 i GITARA wszystko śmiga jak nowe. W ASO to by najchętniej wymienili cały silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!