Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

[scenic I ph I ] Zawieszenie tył


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam taki oto problem: kupiłem jakieś 4 miesiące temu nowe amortyzatory na tył i po wymianie nie widzę żadnej różnicy bo stuka cały czas ! teraz jak już śniegu nie ma na ulicy i pokazały się dziury to wali tył że aż strach. I tu moje pytanie czy to wina amorków czy może czegoś innego ? chodzi mi o to czy prócz amorków może być inna przyczyna że tak stuka a raczej wali ? to nie tylko jak wjadę na dziurę to dotyczy też przy przejechaniu na nierówności nie ważne czy małe czy większe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cytowanie
Tylko na tym??? :shock: :shock:

Mi mechanik za wymianę tuleji zaśpiewał około 300pln z tąd moje zdziwienie bo piszecie o duużo wiekszych kosztach!!

Czyli regeneracja polega na wymianie TYLKO tuleji belki, a co z jakimiś drążkami skrętnymi ( podobno cos takiego tam siedzi ) i łożyskami ( jeżeli takie sa w belce ) ??

Nie cytuj całości poprzedniego posta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaśpiewał około 300pln

Obawiam się że taniej nie znajdziesz. Zapytaj go czy to sama robocizna czy z tulejami.

Tuleja kosztuje ok 40-60 zł /sztuka. Potrzebne są dwie.

dla mnie i szwagra ważne info,

Poczytaj forum, temat co jakiś czas powraca i zwykle jest szeroko dyskutowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reasumując: zarówno w moim scenicu ( 2,0 pb 1998r.) jak i szwagra ( 1,9dti 1998r.) jest belka z drążkami skrętnymi ale bez łożysk. Tak?

Obawiam się że taniej nie znajdziesz. Zapytaj go czy to sama robocizna czy z tulejami.

Tuleja kosztuje ok 40-60 zł /sztuka. Potrzebne są dwie.

Ta cena jest za sama robociznę , tuleje sam kupuję. Mechanik zaufany - mój klient. Ogólnie w Wawie chcą więcej.

Chodziło mi o to czy przy stwierdzeniu "regeneracja tylniej belki" ( które często pojawia się na forum) zawiera sie tylko wymiana tulej czy cos jeszcze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reasumując: zarówno w moim scenicu ( 2,0 pb 1998r.) jak i szwagra ( 1,9dti 1998r.) jest belka z drążkami skrętnymi ale bez łożysk. Tak?

Jeżeli nikt nie bawił się w przeróbki, to tak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

U mnie był podobny problem. Strasznie pewnego dnia zaczęło bić, walić wprost. Jak się później okazało, po drodze gdzieś zgubiłem takie gumy na końcu drążka ( chyba, to te tuleje tak ? ). Naprawa + wymiana przewodów hamulcowych i coś tam jeszcze 650 pln, czas realizacji 1 dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!