Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Lekko drżące pedał


Rekomendowane odpowiedzi

Również wymieniałem tą poduszkę nad rozrządem. Praktycznie jak przyłożę rękę do okolic mocowania tej poduszki to żadne wibracje nie są wyczuwalne. Na pedałach jak teraz tak dłużej obserwuję to mam dwa takie etapy... pierwszy zaczyna od 2000 obrotów, a później przy 2500 obrotów jeszcze bardziej są te drgania wyczuwalne.

 

Bierzesz też pod uwagę to mocowanie filtra powietrza? Bo jak ja dotykam filtra to te drgania z obudowy odpowiadały by tym, które ja wyczuwam na pedałach. Poprosiłem szwagra, żeby wyjąć cały filtr i faktycznie potwierdził mi, że ta guma, która wchodzi w ścianę kabiny (przy pedałach właśnie) wpadła do środka. Założył mi to ponownie ale bez rezultatu. Chcę jeszcze zrobić taki eksperyment i wyjąć całkowicie filtr i bez niego zrobić test i wtedy szukać dalej. Bo mam wrażenie, że może ta guma przy montażu znowu wpadła i nie ma tłumienia tych drgań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wczoraj do późnej nocy walczyłem z poduszką skrzyni i mocowaniami filtra powietrza. I.....gucio. Poduszka była lekko zmęczona - dałem nową Hutchinsona (oryginał z zeszlifowanymi znaczkami i numerem renault). Filtr jest na wszystkich gumach. Elementy instalacji gazowej raczej położone dobrze, nie powinny powodować przenoszenia drgań.

Drgania jak były tak są.

Jedno co uzyskałem to dostęp do bezpieczników w komorze silnika, bo w takim stanie podstawy akumulatora jak dotąd, było to niemożliwe w warunkach nie warsztatowych. Zardzewiałe śruby pod aku, zardzewiałe śruby od kompa gazowego - masakra. Wiertarka i brzeszczot i ponad godzina wyciągania śrubek. Ktoś, kto projektował scenica musiał mieć niesamowite zioło albo jakiś boski pierwiastek geniuszu :angry:

Co dalej? Chyba sie przyzwyczaję. :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wczoraj zrobiłem pewien eksperyment i całkowicie wymontowałem puszkę z filtrem powietrza... no i muszę przyznać, że efekt jest natychmiastowy - zero drgania na pedałach, wszystko wróciło do normy. Dodatkowo zauważyłem, że gumy były zamienione miejscami, chyba mechanik musiał zamienić przez przypadek... ta dolna i ta po prawej stronie. Pomyślałem, że może to było przyczyną ale niestety nie. Po ponownym montażu drgania wróciły. Czyli w moim przypadku jednak ta puszka filtra jest przyczyną... być może gumy, które zostały założone w warsztacie należą do innego samochodu i stąd się pojawiły. Postaram się teraz zakupić komplet nowych i zobaczę czy to rozwiąże problem. W twoim przypadku spróbuj mimo wszystko przejechać się z wymontowaną puszką filtra. Być może wszystko wygląda ok rzut oka ale warto spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ciekawie z ta puszka filtra. Tylko, że rozbieranie tego w Scenicu II jest masakryczne. Tam jest tak ciasno, że wszystko może przenosić drgania. Na razie nie robię. Gdzie się da korzystam z tempomatu, a zresztą to drga tylko w wąskim przedziale obrotów. Może kiedys jeszcze powalczę ale na razie dość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja na chwilę obecną to zamówiłem w ASO komplet tych gumek (tłumików drgań) do puszki filtra. Mam nadzieję, że to rozwiąże problem bo mam wrażenie, że w serwisie założyli mi jakieś stare nie od mojego auta albo w ogóle jakieś inne. Zobaczymy. Jakby kogoś interesowało to każda z nich kosztuje 20 zł więc w sumie komplet wychodzi po 60 zł. Jeżeli chodzi o Megane bo nie wiem jak jest w Scenicu to wystarczy wyjąć akumulator, odłączyć kable od komputera, odkręcić ten plastik na którym mocujemy akumulator i następnie już cała puszka wychodzi (oczywiście po odkręceniu rury do turbiny).

 

Dodano: 31 maj 2013 - 23:11

niestety wymiana tych gum nic nie dała... już opadam z sił co robić? jedno jest pewne jak puszki nie ma to jest ok... po montażu puszki drgania powracają... nie mogę się przyzwyczaić do tych drgań, cały czas zwracam na nie uwagę... czy ktoś może ma jeszcze jakiś pomysł? ewentualnie jakieś namiary na specjalistę od Renówek z okolic Poznań, Wrocław, Kalisz, Konin? Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam podobny problem, który wystąpił po wymianie rozrządu. Ponowna wizyta w serwisie i diagnostyka poduszek, które okazały się dobre. Mechanik podrególował położenie silnika na łapach, trochę odpuściło, ale delikatne drżenie nadal występuje.

 

Po kilku tygodniach efekt ustąpił całkowicie. Widocznie silnik po całkowitym wcześniejszym dźwignięciu "uleżał" się z powrotem na poduszkach.

Edytowane przez Arion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam wszystkich kolegów. Pragnę kontynuować temat drżących pedałów w Renault megane 1.9 dci ponieważ nigdzie nie,mogę znaleźć odpowiedzi skąd się bierze ten problem. Dodam że wszystkie poduszki silnika wymienione, hamulce nowe, łożyska na amortyzatorach nowe gdyż zatarło się jedno, końcówki drążków kierowniczych nowe. Czy ktoś poradził sobie z tym problemem, proszę o pomoc bo już nawet w Renault nie wiedzą co się dzieje z tym autem. Dodam że w przyszły piątek będzie wymiana rozrządu na nowy komplet lecz nie bardzo mogę się dopatrzeć co rozrząd ma wspólnego z wibracjami pedałów, a filtr powietrza sprawdzony gumy na swoim miejscu, aż boje się myśleć czy to będzie dwumasa do wymiany :(

 

Dodano: 16 cze 2014 - 17:56

Tak jak myślałem , minęło kilka dni od mojego postu i odzewu jak nie było znikąd tak nie ma. Pozdrawiam wszystkich użytkowników Renault.... Ps ja już swoje sprzedaje mam dość tego francuskiego g...na . A mowili mówili mi nie kupuj francuza ale nie..... Wracam do VW tam jak coś się spi....li to przynajmniej wiadomo co to jest. Nara

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Arkadio22_85 zarejestrowałeś się na forum wczoraj o godzinie 1:28. I myślisz że wszyscy zaraz rzucą się na odpowiedź na Twoje pytania, jak nawet dokładnie nie masz opisanego auta? Może być problem z wtryskami lub 2 masą. Pewny jesteś tego przebiegu co masz podany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Proszę bardzo Panie Moderatorze teraz dokładnie opiszę swoje auto. Jest to Renault Megane II 1.9 DCI rejestracja w 2009 roku 131KM , skrzynia sześcio biegowy manual , auto anglik.To chyba tyle co do opisu mojego auta , przebieg jest na sto procent pewny gdyż kupiłem to auto z salonu Renault kiedy miało dwa i pól roku i przebiegu 34000 mil czyli 54400 km , a mieszkam , pracuję i użytkuję auto w UK , więc nie ma tu mowy o przekręceniu licznika.A dlaczego Moderator myśli ze może mieć to jakikolwiek związek z wtryskami ???? Auto odpala i jeździ bez żadnych problemów, nie szarpie ani nie skacze na obrotach i tak jak napisałem nawet w serwisie Renault nie wiedzą co z nim jest , a większość użytkowników sama nie jest wstanie określić co się dokładnie dzieje i już mnie przeraża to auto.A i jeszcze pragnę dodać że gdy auto stoi całą noc i rano odpalę je , wibracje do momentu zagrzania się auta są zdecydowanie mniejsze i powiedziałbym że akceptowalne.

 

Dodano: 30 cze 2014 - 23:16

Witam jeszcze raz wszystkich posiadaczy Renault, dziś oddałem auto do autoryzowanego serwisu Renault. Padło podejrzenie z ich strony na koło dwumasowe , lecz w ostatnią środę gdy wracałem z pracy zapaliła mi się kontrolka silnika i wyskoczył komunikat " check emission " czyli tłumacząc na Polski " sprawdź emisję spalin " i powiem że gdy to sie pojawiło poczułem lekką poprawę w jeździe auta i tak jakby pedały mniej drżały.... Jak na złość wczoraj podczas jazdy , czyli dzień przed oddaniem auta do serwisu wszystko zgasło i żadnych komunikatów, poleciłem im żeby sprawdzili na komputerze czy został jakiś błąd ale wszystko okaże się jutro.Pozdrawiam i będę informował na bierząco czy i kiedy , jeśli uda rozwiązać sie problem z drżeniem pedałów.

Edytowane przez arkadio22_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam ! Wiem, minęło sporo czasu od ostatniego wpisu, ale temat jakby nie zamknięty, problem nie rozwiązany?! Ja w swojej megane 1.9dci z podobnym zjawiskiem walczę od roku. Dwa tygodnie temu kazałem mechanikom wymienić dwumasę (regenerowana), wcześniej koło zamachowe, poduszki... Niestety pedały jak drgały tak drżą. Wyczytałem od Was jeszcze o tych gumach przy filtrze powietrza. Mam nadzieję, że to pomoże. Mechanicy już nie mogą na mnie patrzeć :) Podpowiem im jeszcze ten trop. Dam znać czy pomogło.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!