Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

[1.6 16V] Hałas w rozrządzie - załączony pli


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zmieniałem ostatnio rozrząd i po jego złożeniu a właściwie kilka dni później pojawił się dziwny dźwięk dochodzący spod osłony rozrządu.... PLIK DZWIEKOWY

Po odtworzeniu pliku słychać takie pulsacyjne jakby jęczenie....

Wszystko złożyłem jak należy naniosłem około 7 rodzai swoich znaków a po złożeniu rozrządu znaki pokrywały się z dokładnością co do 0.1mm a blokada wchodziła luźno jak przed jej włożeniem tak ze z tej strony wszystko jest ok szczególnie że auto jeździ jak poprzednio ma tą samą moc itd ale ten hałas....

Napinacz naciągnięty według zaleceń, wskazówka 6-8mm po za "celowniczkiem", dwa obroty wałem i ponowny naciąg, bo cofnęło mi się o 2mm tak, że korekta niewielka, ale była zgodnie z zaleceniami... W czasie montażu napinacza, robiłem to nie właściwym kluczem bo 28-110 Nm a miałem dokręcić momentem 27 max.... urwałem zatem iglicę w pompie wody tak, że pompa mimo że nie miała być zmieniana została wymieniona na nową. Kupiłem najdroższą pompę sądząc że na rozrządzie nie ma co oszczędzać ale mam przypuszczenia ze to ta pompa jakaś walnięta jest....

Myślałem też że to łożysko na napinaczu albo na rolce prowadzącej albo jeszcze jedna ewentualność już ostatnia że sam napinacz za mocno napiął pasek ? poradźcie mi coś proszę było sporo tematów tutaj ale bez żadnych rozwiązań.... i nikt do końca nie mógł określić dźwięku który dochodzi z pod pokrywy ja załączyłem plik tak więc powinno być dużo prościej....

Z góry dzięki za odpowiedzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki już myślałem że się nikt nie zlituje a czy moge z tym poczekać do przyszłego weekendu przejeżdże na tym tydzień ? Ale czy wobec tego jeśli rolka za mocno napięła wskaźnik będzie po za wskaznikiem właściwym czy po prostu masz na myśli że jest wadliwa i wskaźnik będzie ok a mimo tego będzie za mocno ? nie mm przyrządu do sprawdzania naciągu i to jest problem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam. Podłączę sie. U mnie po wymianie rozrządu pojawił sie dziwny dzwiek jakby bulgotanie czy niewiem jak to nazwać. Rozrzad wymieniony z pompą wody u mechanika. Czy dziwny dzwięk może być przyczyną za mocnego naciągniecia paska rozrządu?? Lub może to z pracy nowej pompy wody lub nie odpowietrzonego ukladu chłodzenia(jak silnik się dobrze zagrzeje to płyn gdzieś sie chowa ze zbiorniczka, ubywa go. To normalne? A potem jak ostygnie to znów go przybywa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!