Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zakup Megane I


ermar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich Forumowiczów swoim pierwszym postem na tym forum.

 

Przeglądam je intensywnie od kilku dni gdyż noszę się z zamiarem zostaniem członkiem Waszej społeczności :)

 

Megane I podobał mi się od zawsze, teraz chcę zrealizować marzenie i w związku z tym mam pytanie o ocenę wystawionych na sprzedaż aut przez Wasze fachowe oczy.

 

Pierwszy link: http://otomoto.pl/renault-megane-klimatyzacja-C16917869.html

 

Drugi link: http://otomoto.pl/renault-megane-1-4-16v-9...-C16593895.html

 

Warto się nimi zainteresować? Na co zwrócić uwagę. Czy jechać na przegląd do ASO czy do polecanego na tym forum, bydgoskiego mechanika na Cmentarnej?

 

Z góry dziękuję za wszelkie uwagi.

 

Pozdrawiam

ermar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czerwona: słabo spasowany przód, klapa tył odstaje.

Zaskoczę Was, ciemne wnętrze i lakierowany przycisk w tylnej klapie to szczegóły charakteryzujące meganki htb/coupe z 2002 roku, więc to jest ok.

 

Kombi ładniejsze, mogło mieć wymienioną szybę z przodu bo nie widać naklejek z informacją o poduszkach (czerwona wyżej ma). Sądząc po fotelu kierowcy przebieg może być trochę większy, niby jest książka... W związku z tym że to jednak auto użytkowe trzeba się liczyć że tył swoje już przewiózł i trzeba sprawdzić belkę. Ale szybciej bym pojechał obejrzeć tego kabanosa niż tą czerwoną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze - szok jeżeli chodzi o prędkość odpowiedzi :)

 

Co do czerwonej. Oglądałem ją na szybko tylko z zewnątrz (miałem dosłownie 5 minut) i wygląda to tak jak by nie miała domkniętej klapy. Ale zaznaczam, że to moje laickie podejrzenie (pewnie mylne).

Jako, że już wyżej pisałem jestem laikiem jeżeli chodzi o auta :) to jak byś mógł przybliżyć co nie tak jest z przodem? Gdzie bacznie się przyjrzeć.

 

Pominę już Waszą spostrzegawczość jeżeli chodzi o skanowanie zdjęć z monitora :). Informacja o poduszkach na szybie :shock: - ja cały czas tego nie widzę :)

A co do zamka do otwierania klapy? Gdzie powinien się znajdować? Przeglądałem kilkanaście innych renówek i nie zauważyłem nigdzie tego zamka :)

 

Czerwona Megi stoi w salonie - nie wiem czy zostawiona w rozliczeniu, nie wiem na ile dealer pozwala sobie na szemranej sprzedaży. Miałem nadzieję, że to ciut większy gwarant niż typowy handlarz. Z drugiej strony Wasze typy nie nastrajają optymistycznie. Do tego szybkie pytanie - lusterka ma podobno elektryczne - czy w drzwiach nie powinien znajdować się joystick to sterowania? Echhh.. i ten przebieg - też taki jakoś kombinowany, tak jak by brakło 1 z przodu.

 

Powiem tak - sercem jestem za hatchbackiem (niekoniecznie tym czerwonym oczywiście) a rozumem (żona) za kombi :-/ .

Ostatnie lata zresztą to zajeżdżenie kombiaka dla twardzieli i prawdziwych mężczyzn (Skoda Forman) i mówiąc szczerze troszkę mi się już ten długi tyłek przejadł :)

 

Pozdrawiam

ermar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czerwona lusterka ma manualne. Przycisk od klapy jest taki jak powinien być - tu jest ok. Nie podoba mi się, że nie ma zdjęć spod maski, ani przy tej czerwonej, ani srebrnej. Jakbym miał oglądać obie to najpierw bym pojechał do tej srebrnej.

Na zdjęciu masz zaznaczone gdzie powinny być informacje o poduszkach (na czerwono), na zielono szpary, które powinny być mniej więcej równe. Maska po otwarciu powinna pstryknąć i odskoczyć do góry - trudno to wyregulować po dzwonku.

post-9001-1294858912_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

meganecoupe02 -> jesteś kopalnią wiedzy.

Jutro albo pojutrze tak czy siak znajdę chwilę czasu i podejdę do czerwonego zobaczyć go - stoi jakieś 400m od miejsca mojej pracy :) wiele nie stracę. Sprawdzę maskę, szczeliny przy lampach i tył. Postaram się o jakieś zdjęcia komory silnika w miarę możliwości. Przynajmniej wiem na co patrzeć, na co zwrócić uwagę i już. Co prawda ostudziłeś mój zapał już o jakieś 90% ale może to co napisze pomoże komuś innemu, który będzie się jej przyglądał.

 

Jeżeli mogę jeszcze skorzystać z Twojej wiedzy (oraz innych forumowiczów oczywiście) to podpytałbym o ten model

 

 

http://otomoto.pl/renault-megane-salon-pl-...-C16380279.html

 

Pozdrawiam

ermar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ermar, tego to ty omijaj z daleka !! A tfu ! Popatrz na gałkę zmiany biegó , na kierownicę , na zaparowany prawy reflektor , na odbicie zdemontowanej kraty na tylnich zagłówkach , na zrypane mocowania tylnych zagłówków, do ego albo kiepskie zdjęcie albo prawy próg był robiony i to kiepsko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

campino -> Wielkie dzięki za radę. Skreślony z listy. Co prawda gałka biegów i kierownica rzuciła mi się w oczy(a przy okazji jakiś dziwny kolor i ilość płynu w zbiorniczku) o tyle chciałem się upewnić.

Kurcze jakoś zupełnie umykają mi takie rzeczy jak zaparowany reflektor, czy odbita kratka na zagłówkach. Raczej kiepski ze mnie antypicownik ;/

 

Pozdrawiam

ermar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak - z tym się zgodzę :) wszystko wyśpiewam jak na spowiedzi. Ale poważnie do tego podchodząc to zakup auta przez ludzi mojego pokroju (z praktycznie zerową wiedzą) to prawdziwy survival.

Rekiny krążą i tylko czyhają na takie owieczki. Skorygowane liczniki, szpachla doskonale udająca różne metale w karoserii (ba kiedyś byłem przy oklejaniu sprowadzonego z Niemiec auta - przez mechanika nadmienię - folią magnetyczną (reklama) i wyobraźcie sobie, że nie trzymała się karoserii, na całym boku była taka ilość szpachli, mina mechanika bezcenna. Oklejał ją magnetyczną bo nie chciał szpecić zajefajnego auta klejona tradycyjnie. Jak widać nawet kogoś kto powinien mieć większe pojęcie może spotkać przykra sytuacja), odpicowane blachy i inne cuda niewidy.

 

Szkoda, że takie rzeczy nie są karalne i jawne oszukiwanie ludzi cały czas ma się dobrze :)

 

Pozdrawiam

ermar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!