Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jakie są prawidłowe wolne obroty silnika?


rtomicze

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Dla Meggi II strona 12A-1 w 364-Megane-1 Dialogys'a podaje ze dla paliwa E95 dla silnika K4J 730 punktem kontrolnym emisji spalin jest praca na biegu jałowym przy v=750obr/min ( +/-50) a dla K4M 760 przy 700obr/min(+/-40). Stąd mam informację że prawidłowe obroty na biegu jałowym powinny się zawierać od 700-800 dla K4J a 660-740 dla K4M (co nie znaczy że maja się prawo huśtać w podanym zakresie ! ) ;-)

 

Diesel : strona 13B-1 podaje - obroty jałowe 825obr/min +/-50.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Moja megi ma 1000 przy odpalaniu, a później spada do 500 :/ Coś mi sie zdaje że dlatego gaśnie czasem na światłach :-/ Musze dodać że ostatnio padł mi komputer i po naprawie myślałem że wszystko będzie ok ( koszt naprawy + świece 1000 zł, zgroza :shock: ) Co może być tego przyczyną? Czyżby silniczek krokowy a może przepustnice :-/ Dochodzę do jednego wniosku. Chcąc jeździć meganką trzeba chyba być mechanikiem :roll:

 

 

Pozdrawiam ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

ja mam około 1000 (wg zegarów) bez różnicy czy ciepły, czy zimny i wydaje mi się, że to chyba za wysokie jak na ropniaka

przy okazji - co to za cholera "szybki bieg jałowy", bo jakoś nie mogę się doszukać wytłumaczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
przy okazji - co to za cholera "szybki bieg jałowy"

 

.....sterownik elektroniczny decyduje o podwyższeniu obrotów biegu jałowego.

zasila elektrozawór otwierający podciśnienie (z pompy próżniowej) na siłownik pneumatyczny, który linką połączony jest z dźwignią podwyższonych wolnych obrotów.

dzieje się tak gdy: temperatura płynu chłodzącego w czasie włączania zapłonu jest poniżej 15 stopni C

obroty silnika poniżej 675?min. i prędkość pojazdu mniejsza niż 25 km/h

sterownik przestaje zasilać elektrozawór podwyższonuch obrotów biegu jałowego gdy obroty silnika przekroczą 850 obr/min.....

cytat z pliku: Megane TD pdf. zamieszczonego na serwerze ftp. pikura

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam wszystkich! Kupiłem w styczniu Megane II Grandtour 1,4 16V. 2007r. Czy mógłby ktoś rozwiać moje wątpliwości. Wolne obroty w mojej megance na postoju to ok. 750 obr/min, ale gdy samochód jest w ruchu tzn, jadę na "luzie" to obroty wzrastają do 1000 obr/min. Czy to prawidłowy stan czy nie?

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!